NASA ja ESA testisid kunstliku gravitatsiooni mõju astronautide tervisele

NASA ja Euroopa Kosmoseagentuur uurivad, kuidas saab kunstlikku gravitatsiooni kasutada astronautide tervisele. Uurimine algab 25. märtsil Saksamaa lennunduskeskuses.

60 päeva jooksul lebab 24 vabatahtlikku 6 kraadi horisontaalselt allapoole kallutatud voodil ja vähemalt üks õlg on pidevalt madratsiga kontaktis. Kord päevas pannakse mitu vabatahtlikku tsentrifuugi, mida seejärel pööratakse.

kunstlik gravitatsioon tek 2 “data-title =” kunstlik gravitatsioon tek 2 – NASA ja ESA tehisgravitatsiooni mõju astronautide tervisele – SAPO Tek “> kunstlik raskusjõud 2

Eesmärk on saada veri tagasi jalgadesse, võimaldades teadlastel koguda andmeid kunstliku raskusjõu võimaliku kasutamise kohta vabatahtlike tervisele. Eeldatakse, et saadud andmete abil on võimalik paremini mõista, milliseid raskusjõu mõjusid on vaja lihasnõrkuse vältimiseks.

Pikaajalistel kosmosemissioonidel olevad astronaudid peavad treenima kaks ja pool tundi päevas ning järgima ranget dieeti, muidu hakkavad nende lihased ja luud nõrgenema. Teadlased loodavad seega, et kunstliku gravitatsiooni abil on võimalik vähendada mikrogravitatsiooni mõju tervisele.