NASA käivitab kaks uut missiooni, et uurida päikese mõju kosmoses

USA kosmoseagentuur valis välja kaks uut missiooni, mille eesmärk on arendada arusaamist päikese mõjust ja dünaamikast kosmoses. Ehkki päikesetuuled ei ohusta Maa elanikke, võivad need ohustada astronaude ja kosmoseaparaate.

Esimene missioon, mille nimi on Krooni ja Heliosfääri ühendamise polarimeeter (PUNCH), koosneb neljast kohvrikujulisest satelliidist, mis jälgivad päikese poolt eraldatud tuuli. Teist nimetatakse TRACERSiks (Tandem Reconnection and Cusp Electrodynamics Reconnaissance Satellites) ja selle abil uuritakse kahte kosmosesõidukit, kuidas Maa ümbritsev magnetväli suhtleb meie planeedi keskse tähesüsteemiga.

“Valisime need kaks missiooni hoolega mitte ainult teaduse kõrge taseme tõttu, mida nad ise saaksid teha, vaid ka seetõttu, et nad töötaksid hästi koos teiste heliofĂĽĂĽsikaliste kosmosesõidukitega, arendades NASA missioone astronautide kaitsmiseks. kosmosetehnoloogia ja elu Maal, “ĂĽtles NASA teadusmissiooni direktoraadi administraator Thomas Zurbuchen. “Need missioonid on erilised, kuna väiksena on neid võimalik koos käivitada ja nii saame rohkem teavet ĂĽhe stardi hinna kohta,” lisas USA kosmoseagentuuri juht oma peakorteris Washingtonis.

NASA pressiteate kohaselt toimub missiooni PUNCH ja TRACERS käivitamine 2022. aasta augustiks.