contadores estadisticas Saltar al contenido

NASA kasutab Androidi nutitelefoni väikesel satelliidil

USA armee juba kasutab Androidi opsüsteemi turvalise platvormina oma mobiilseadmetes ja nüüd on NASA kord salvestada kiibid Google'i OS-i. Agentuur kavatseb Androidi nutitelefoni kosmosesse paigutada Amosat Research Centeri nanosatelliitprojekti osana. Telefoni nimega PhoneSat on plaan integreerida HTC Nexus One väikesesse satelliiti, lisada efektiivne akusüsteem ja seeläbi vähendada satelliitide kosmosesse laskmise kulusid, mille väärtus on 3500 dollarit – umbes 720 dollarit.

Androidi nutitelefon on kuupstruktuuris, mis on umbes 10 tolli (4 tolli)

Nexus One töötab pardakomponendina satelliidina, see määrab sondi orientatsiooni, samal ajal kui kaamerat kasutatakse Maa vaatlemiseks. Kas pole hämmastav, mida Android kosmoses teha saab? Nutitelefoni suuruse suurendamiseks kasutatakse kommertskomponente, mida turul pole, sealhulgas spetsiaalset lähtestamisahelat, mida kasutatakse Androidi seadme juhtimiseks ja vajadusel taaskäivitamiseks.

Nagu astronaut, on Nexus One läbinud palju katseid, et saada osa kosmoseekspeditsioonist. NASA katsetab PhoneSatit ekstreemsetes olukordades, sealhulgas soojus- ja vibratsiooniisolatsiooni, löögi, lennutesti ja raketiheitmise ning suure kõrguse korral.

Esimene Androidi toega satelliit plaanitakse käivitada sel aastal koos raketiga Orbital Sciences Corporation Antares. Kummalisel kombel on PhoneSat eesmärk põhimissioonil viibida lühiajaliselt kosmoses elus, saates oma kaamerate kaudu NASA digitaalseid pilte Maast ja kosmosest ning saates samal ajal teavet satelliitide tervise kohta. .

Kui see õnnestub, järgneb sellele võimsam nanosatlite, mida toetab Nexus S nutitelefon, millel on kahesuunaline raadio, päikesepaneel ja GPS-vastuvõtja.

Kuidas saab teie Android-seade kosmosesse saata?

Pilt: Forbes

(tagToTranslate) HTC Nexus One (t) Nexus S (t) Google OS (t) Android (t) NASA (t) PhoneSat (t) nutitelefon