NASA “kõige võimsam teleskoop” haldab 6,5 meetri peeglit

NASA on astunud veel ĂĽhe sammu Hubble’i järeltulija James Webbi kosmoseteleskoobi väljatöötamisel. Pärast seda, kui USA kosmoseagentuuri insenerid suutsid 2019. aastal kaks teleskoobi poolit kokku sulatada, katsetas ekspertide meeskond suurt peapeeglit edukalt, olles suutnud selle asetada sellisesse asendisse, mis oleks kosmosesse jõudes.

NASA teatas oma avalduses, et teeb edusamme 2021. aastal käivitamise ettevalmistamisel. Insenerid ja insenerid, kes viisid katse läbi Northrop Grummani rajatis Californias, andsid teleskoobi sisesüsteemile korralduse võtta orbiidile sisenemisel konfiguratsioon, kusjuures põhipeegel on mõõtmetega. kokku 6,5 meetrit.

Spetsiaalagentuur selgitas, et teleskoobi testide läbiviimine oli keerulisem, kuna see oli kokku pandud, kuid siiski oli oluline kontrollida, kas see suudab oma “tiivad” avada ja sulgeda. Insenerimeeskond on edukalt lisanud ka teleskoobi peamise peeglivarustuse, mis on võimeline simuleerima nullgravitatsiooni keskkonda, millega kosmoses kokku puutuks.

Korrapäraselt testitud, 2018. aasta jaanuaris, oli NASA meeskonna kord viia läbi madalatemperatuurilise vastupidavuse test. Sel hetkel filmiti ja avaldati protsess ajagraafikus, kus üheksa kuu pikkune ettevalmistus paljastati veidi enam kui 90 sekundiga.

Kui kõik läheb plaanipäraselt, uurib teleskoop kosmosesse jõudes infrapunavalguse kaudu kosmoset, alates meie päikesesüsteemi planeetidest ja kuudest kuni kõige vanemate ja kaugemate galaktikateni.

Kuid NASA ütles, et COVID-19 pandeemia viis ta kosmoseteleskoobi ettevalmistamise plaanide kohandamiseni. Ohutuse tagamiseks tuleks Northrop Grummani objekti meeskonda vähendada ja alates aprillist pannakse projekt ajutiselt ootele. Agentuur otsustab nüüd pandeemia arengust lähtuvalt, millise suuna võtta.