NASA kosmoselaev kasutab “rohelist” kĂĽtust, mis on astronautidele ohutum

NASA töötab uue kütusekoostise kallal, et muuta astronautide jaoks reisimine ohutumaks, lisaks kogu stardiprotsessi kiirendamisele. Seda seetõttu, et seni koosnes kütus hüdrasiinist, mis on kütuse koostises oluline aine, kuid väga tuleohtlik ja käsitsemisel ohtlik. Nende kasutamine nõuab tarneprotsessis erilist tähelepanu, pidurdades märkimisväärselt iga raketi stardiprotsessi.

Uus NASA kosmoselaev kasutab põlemiseks ammooniumnitraadi hĂĽdroksiidi ja oksĂĽdeerija segu, mis NASA sõnul on “roheline” raketikĂĽtus. Selle kĂĽtuse kõigi eeliste kasutamiseks pidid insenerid välja töötama uue riistvara alates propelleritest, paakidest, filtritest ja ventiilidest.

Põhja-Ameerika kosmoseagentuur laseb laeva kosmosesse SpaceX Falcon Heavy Rocket ja kavatseb katsetada selliseid manöövreid nagu orbiidi langetamine ja kõrguse stabiliseerimine.

Inseneride sõnul pakub uus kütus lisaks ohutusele ka umbes 50% suuremat jõudlust. See tähendab, et antud missiooni jaoks kulub vähem kütust või minnakse sama kogusega edasi kui varem. Lisaks on vähem kütust kasutades võimalik saada lasti jaoks rohkem kasulikku ruumi, mis on agentuuri kavandatud Kuu ja Marsi missioonide jaoks ülioluline.

Laev kasutab ära juuni lõpus toimunud reisi Falcon Heavy Rocketilt, mis viib kosmoses katsetamiseks “päikesepurjetamise” LightSail 2.