RAÄŚUNALNIK

NASA kutsub kodanikke ĂĽles parandama roboteid, mis aitavad kuule naasta

NASA soovib viia inimesed tagasi Kuule ja vajab Artemise missiooni jaoks robotist abi Maalt “ellujäämiseks”. Seda silmas pidades korraldas Ameerika kosmoseagentuur laiema ĂĽldsuse jaoks konkursi, olles välja valinud viis võitjat väljakutsest, mille eesmärk on täiustada osa juba arendamisel olevast Regolithi täiustatud operatsioonisĂĽsteemi robotpinna sĂĽsteemist (RASSOR).

RASSOR Bucket Drum Design Challenge toimub märtsis, NASA tegi osalejatele ettepaneku avaldada 3D-robotimudelid veebiplatvormil. Eesmärk on näidata robotitehnoloogia täiustusi konkursil, millel on rohkem kui 350 rakendust.

Caleb Clausingu Regolith Trap projekt oli suur võitja, meeskond sai 3000 dollarit. NASA räägib “uuenduslikest lahendustest”, mis võimaldavad teil regoliiti jäädvustada läbi ukse, mis on tahke kivimit kattev lahtine materjalikiht. Tolmu suhtes tolerantne võimaldab sĂĽsteem töötada suure hulga selle materjaliga.

Lisaks sellele projektile valiti välja veel neli, mille eesmärk oli parandada roboti ülesannet. Auhinnaraha jääb vahemikku 2000–250 dollarit, võitjad on Ameerika Ühendriikidest, Kanadast, Austriast ja Rumeeniast.

RASSORi kopptrumm V3, autor Kyle St. Thomas

RASSOR Bucket Drum Design Challenge võitnud projekt

“Data-title =” RASSORi kopptrumm V3, autor Kyle St. Thomas – NASA kutsub kodanikke ĂĽles arendama roboteid, mis aitavad Kuule naasmise missioonil – SAPO Tech. ”> RASSORi kopptrumm V3, autor Kyle St. Thomas RASSOR Bucket Drum Design Challenge võitnud projekt

NASA Schuler ĂĽtles oma avalduses, et see oli väga edukas väljakutse. “Oleme pĂĽhendunud nende kontseptsioonide edasisele hindamisele ja testimisele, kuna jätkame RASSORi arendamist ja töötamist,” selgitas ta.

Artemis-missiooniga kavatseb NASA astronaudid kuule tagasi viia, esimese naise ja järgmise mehe. Eesmärk on, et see juhtuks aastaks 2024.

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH