NASA kutsub kodanikke ĂĽles täiustama roboteid, mis aitavad Kuule naasta – Science

NASA soovib panna Inimesed Kuule tagasi ja vajab Artemise missiooni jaoks robotist abi, et Maast "ellu jääda". Seda silmas pidades kuulutas Ameerika kosmoseagentuur välja laiemale üldsusele suunatud konkursi, kus valiti välja viis võitjat, kelle ülesandeks oli täiustada juba väljatöötamisel olevat Regolithi täpsemat maapealset opsüsteemi sisaldavat robotit (RASSOR).

Konkurss RASSOR Bucket Drum Design Challenged toimub märtsis. NASA teeb osalejatele ettepaneku avaldada 3D-robotimudelid veebiplatvormil. Selle eesmärk on näidata robotitehnoloogia täiustusi enam kui 350 rakendusega konkurssidel.

Suur võitja on Caleb Clausingu Regolithi lõksuprojekt, mille meeskond sai 3000 dollarit. NASA räägib "innovaatilisest lahendusest", mis võimaldab teil jäädvustada regoliiti ukse kaudu, mis on lahtine materjali kiht, mis katab tahke kivimi. Olles tolmu suhtes tolerantne, võimaldab süsteem töötada suures koguses neid materjale.

Lisaks sellele projektile valiti veel neli, mille eesmärk on parandada roboti ülesandeid. Rahalised auhinnad ulatuvad 2000–250 dollarini, võitjad on pärit USAst, Kanadast, Austriast ja Rumeeniast.

RASSOR Bucket Drum V3, autor Kyle St. Thomas RASSOR Bucket Drum Design Challenge projektivõitja

NASA Schuler ütles oma avalduses, et see on väga edukas väljakutse. "Oleme pühendunud nende kontseptsioonide edasisele hindamisele ja testimisele, kuna jätkame RASSOR-i väljatöötamist ja töötamist selle kallal," selgitas ta.

Artemise missiooniga kavatseb NASA naasta astronaudid Kuule, esimese naise ja järgmise mehe. Eesmärk on see juhtuda aastal 2024.