NASA lükkas missiooni inimeste Marsile viimiseks ühe aasta võrra edasi

Uuel missioonil kasutatava kosmoseaparaadi katsetamine on kavandatud 2017. aasta detsembrisse, kuid NASA kinnitab nüüd, et seda saab läbi viia alles peaaegu aasta hiljem, 2018. aasta novembris. Missiooni stardipauk on realistlikuma kuupäeva määramiseks muudetud, selgitas agentuur konverentskõnes. tsiteerib rahvusvaheline ajakirjandus.

Muudatusi tuleb teha, kuna projekt seisab silmitsi mitmete väljakutsetega nii tehnoloogia kui ka finantseerimise osas, mõjutades asutuse loodava uue arendussüsteemi arengut.

Programm pakub nüüd missioonide teostamiseks kaubaveokitesse 1,3 miljardi USA dollari suurust püsiinvesteeringut, millele lisandub 1,5 miljardit dollarit Orioni kapsli arendamiseks, kuhu meeskonnad lendavad, ja sellega seotud maapealsetele süsteemidele. Missioonidel kasutatav laeva uus versioon tähendab programmi eelarve vähendamist 400 miljoni dollari võrra.

NASA pidas aastatel 2005–2010 programmi Constellation, mille eesmärk on luua süsteem inimeste Kuule tagasi toomiseks. See algatus alustas juba Orioni kapsli väljatöötamist, kuid president Obama tühistas lõpuks pärast 9 miljardi dollari suuruse investeeringu tühistamist.

Eesmärk on viia inimesed Kuule tagasi aastaks 2020. Lõpuks on prioriteedid uuesti määratletud ja üks suuremaid eesmärke on viia inimesed Marsile ja planeedist rohkem teada saada. Aastal 2020 soovib agentuur paigutada uue uuringusõiduki punasele planeedile. Inimesed saabuvad eeldatavasti 10 aastat hiljem, kui missiooni alustamisega viivitamine hinnanguid ei häiri.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi