NASA paljastas, et Boeingi Capsule Starlineri juhtum võib olla katastroofiline rike - Science

NASA paljastas, et Boeingi Capsule Starlineri juhtum võib olla katastroofiline rike – Science

NASA lennundusjulgestuse nõuandekomitee (ASAP) paljastas, et 2019. aasta detsembris juhtunud intsident Boeing CST-100 Starlineri kosmosekapsli korral võis võtta katastroofi toonud kontuuri. Vastutavale paneelile teatatakse, et lisaks loendussüsteemi kõrvalekalletele, mis põhjustasid Maale varase tagasituleku, võib teine ​​tarkvaraviga põhjustada katastroofilise rikke.

Paljastused tulid siis, kui Boeing ja NASA analüüsisid missiooni andmeid. Nagu ASAP-i ametnikud märkisid, lahendati tarkvara teine ​​puudus edukalt, kuni CST-100 Starliner oli endiselt orbiidil, jätkas Reuters. See tõrge võib põhjustada sõiduki raketikütuse aktiveerimise Maa vähenemise protsessis, põhjustades kontrollimatu maandumise.

Kosmosetakso Boeing, mis loodab varsti mehitatud missiooni kohale vedada, käivitas eelmise aasta 20. detsembril raketi Atlas V, et testida rahvusvahelise kosmosejaama dokimisvõimalusi. Pärast eraldamist ei aktiveerita CST-100 Starlineri korduvat funktsiooni ja sõiduk ei jõua ISS-i saavutamiseks vajalikule kõrgusele.

Missiooni juhtimise eest vastutavad insenerid proovivad anomaalia lahendada käsitsi, saates koodi nende parandamiseks. Viga pani Starlineri süsteemi oletama, et õigele teekonnale seadmiseks vajalik toiming oli tehtud, põhjustades kütusekulu üle ootuste.

NASA ja Boeing jätkavad Starlineri CST-100 süsteemi tarkvara tõrke põhjuste uurimist. ASAP on siiski väljendanud muret Boeingi poolt läbi viidud kontrolliprotsesside rabelemise pärast. NASA peab ka enne astronaudi transpordimissioonile ISSi jõudmist otsustama, kas ettevõte saab mehitamata testi uuesti korrata.

Kosmose X meeskonnaruum näib olevat nende katsetamisel edukam. Selle aasta jaanuaris viis Elon Muski juhitud ettevõte edukalt läbi testid, mis olid vajalikud NASA-lt rohelise tule saamiseks ISS-i mehitatud missiooni alustamiseks. Probleemiks on astronautide põgenemissüsteem vahejuhtumi korral.