NASA rändur saadab Marsile rongi, mis "liigub" Maal

NASA rändur saadab Marsile rongi, mis “liigub” Maal

Tegelikult “reisib” rohkem marsruudi Mars 2020 juhtivat Ameerika kosmoseagentuuri inseneri, nagu ametlikult teatati.

NASA selgituse kohaselt pöördus 1040-kilone Marsi sõiduk sisemise pöördlauana umbes ĂĽhe pöörde minutis päripäeva ja vastupäeva. “puhas tuba”, Mis on loodud saastumise vältimiseks NASA Jet Propulsion Laboratory’is Pasadenas, Californias.

tek Mars 2020 GIF tek Mars 2020 GIF

Esitatud pildil pöörlemist kiirendatakse.

Insenerid otsivad adra raskuskesket ehk punkti, kus kaal jaotub ĂĽhtlaselt.

Raskuskeskme määratlemine on roveri kokkupaneku protsessi põhielement ja aitab tagada, et robotiga saab kõik hästi hakkama, eriti arvestatud Marsi pinnale sisenemisel, laskumisel ja saabumisel. Insenerid saavad sõiduki tasakaalustamiseks lisada kaalu. Lõpuks kinnitasid nad täiusliku raskuskeskme saamiseks adra šassiile määratud ühenduskohtades üheksa volframkaalu (kokku 20 kg).

“Plaadimängija protsess on sĂĽnonĂĽĂĽm viisile, kuidas remonditöökoda kalibreerib uued rehvid enne nende autosse panemist,” selgitab Lemil Cordero, ĂĽks projektiga seotud JPL-i inseneridest. “Pöörasime edasi-tagasi ja otsisime massijaotuses asĂĽmmeetriat. Niisiis, nagu töökojas, mis annab rehvi veljele väikese kaalu selle tasakaalustamiseks, asetame tasakaalustusmassi ka aderale teatud punktidesse, et määrata selle raskuskese täpselt sinna, kuhu soovime ”.

See on esimene katse roveri monteeritud pöördlaual selle raskuskeskme määramiseks. Teine ja viimane katse on kavandatud järgmisel kevadel NASA rajatises Canaverali neemel.

Kui sõiduk maandub Jezero kraatrisse, 18. veebruaril 2021, on see planeetide uurimise ajaloo esimene kosmoseaparaat, mis suudab lähenemisjärjekorra ajal, st antud juhul Punasele planeedile, täpselt oma maandumispunkti suunata.