RAČUNALNIK

NASA rĂ€ndur saadab Marsile rongi, mis “liigub” Maal

Tegelikult “reisib” rohkem marsruudi Mars 2020 juhtivat Ameerika kosmoseagentuuri inseneri, nagu ametlikult teatati.

NASA selgituse kohaselt pöördus 1040-kilone Marsi sĂ”iduk sisemise pöördlauana umbes ĂŒhe pöörde minutis pĂ€ripĂ€eva ja vastupĂ€eva. “puhas tuba”, Mis on loodud saastumise vĂ€ltimiseks NASA Jet Propulsion Laboratory’is Pasadenas, Californias.

tek Mars 2020 GIF tek Mars 2020 GIF

Esitatud pildil pöörlemist kiirendatakse.

Insenerid otsivad adra raskuskesket ehk punkti, kus kaal jaotub ĂŒhtlaselt.

Raskuskeskme mÀÀratlemine on roveri kokkupaneku protsessi pĂ”hielement ja aitab tagada, et robotiga saab kĂ”ik hĂ€sti hakkama, eriti arvestatud Marsi pinnale sisenemisel, laskumisel ja saabumisel. Insenerid saavad sĂ”iduki tasakaalustamiseks lisada kaalu. LĂ”puks kinnitasid nad tĂ€iusliku raskuskeskme saamiseks adra ĆĄassiile mÀÀratud ĂŒhenduskohtades ĂŒheksa volframkaalu (kokku 20 kg).

“PlaadimĂ€ngija protsess on sĂŒnonĂŒĂŒm viisile, kuidas remonditöökoda kalibreerib uued rehvid enne nende autosse panemist,” selgitab Lemil Cordero, ĂŒks projektiga seotud JPL-i inseneridest. “Pöörasime edasi-tagasi ja otsisime massijaotuses asĂŒmmeetriat. Niisiis, nagu töökojas, mis annab rehvi veljele vĂ€ikese kaalu selle tasakaalustamiseks, asetame tasakaalustusmassi ka aderale teatud punktidesse, et mÀÀrata selle raskuskese tĂ€pselt sinna, kuhu soovime ”.

See on esimene katse roveri monteeritud pöördlaual selle raskuskeskme mÀÀramiseks. Teine ja viimane katse on kavandatud jÀrgmisel kevadel NASA rajatises Canaverali neemel.

Kui sÔiduk maandub Jezero kraatrisse, 18. veebruaril 2021, on see planeetide uurimise ajaloo esimene kosmoseaparaat, mis suudab lÀhenemisjÀrjekorra ajal, st antud juhul Punasele planeedile, tÀpselt oma maandumispunkti suunata.

Seonduvad postitused

BotĂłn volver arriba

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jĂ€tkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH