NASA Rover Kuu missiooniks Artemis on hakanud koolitama “esimesi samme” Maal

Põhja-Ameerika kosmoseagentuur valmistab ette missiooni, mis toob inimese tagasi Kuule aastal 2024. Pärast seda, kui on paljastatud, et programmi Artemis esimene rakett SLS (Space Launch System) on juba ehitatud ja valmis “maratoniks”. leidis Kuu lõunapooluselt veejääde.

NASA Ameerika Ăśhendriikides Ohios Ohio linnas toimuval Kuu simulatsioonioperatsioonide laboril õpib VIPER või Polar Exploration Roveri uurivad lenduvad ained tegema esimesi samme maastikul, mis jäljendab Kuu pinda selle välja töötanud inseneride abiga. Testi eesmärk on anda hinnang sõiduki ja rataste veomehhanismile, mõistes, kas sellel on piisavalt “jõudu” ebaregulaarsele Kuu maastikule sõitmiseks, selgitas amet.

VIPER-i Kuu-Roveri test NASA Kuu simulatsioonilaboris.

Autorid: NASA

“Data-title =” VIPER Kuu roveri testid NASA Kuu simulatsioonilaboris. – NASA Rover Kuu missiooniks Artemis on alustanud “esimeste sammude” koolitamist Maal – SAPO Tech “> VIPER-i Kuu-Roveri test NASA Kuu simulatsioonilaboris. Autorid: NASA

NASA andmetel on VIPERil eeldatav Kuule saabumise kuupäev 2022. aasta detsember. Seal on sõiduki missioon läbida mitu kilomeetrit loodusressursse otsides, mis võiksid olla olulised inimese kohalolekuks missiooni Artemis looduslikes satelliitides. Nelja teadusinstrumendi kaudu kogub VIPER teavet, mida kasutatakse esimese Kuu veekaardi loomiseks.

Teadlaste arvates on Kuu lõunapoolusel kraatrites suur veejää kontsentratsioon, mida võiks eelolevatel Kuu-ekspeditsioonidel kasutada inimtoiduks. Suurem osa jääsadestustest leidub arktiliste piirkondade kõige pimedamates ja külmemates piirkondades, kus kõige soojem ei jõua kunagi temperatuurini üle -250 kraadi Fahrenheiti, sest Kuu pöörlemistelje väga väikese kalde tõttu ei jõua valgus nendesse piirkondadesse.