NASA saadab Marsile jälgimisauto

NASA Mars 2020 missioonis osalevatel sõidukitel on rohkem “silmi” kui ĂĽhelgi teisel kosmoseagentuuri varem saadetud uurijal: 23. Need on kaamerad, mis suudavad luua radikaalseid panoraame, paljastada takistusi, uurida atmosfääri ja abistada tehtud analĂĽĂĽsides. teaduslike vahenditega “pardal”.

Võrdluseks tuleb märkida, et 1997. aasta Mars Pathfinderi missioonil, mille rover esimesena teisele planeedile “maandus”, oli viis kaamerat: kaks transpordivahendis ja kolm Sojourneri roveris. Võrreldes Curiosityga, mis on punast planeeti uurinud alates 2012. aasta augustist, on sellel veel kuus kaamerat.

Jet Propulsion Laboratory teadaande kohaselt saavad tulevased rover-kaamerad, mis plaanitakse käivitada 2020. aasta juulis või augustis ja saabuvad Marsile 2021. aasta veebruaris, koguda tähelepanuväärseid pilte kosmoseaparaadi laskumisest ning tabada esimesena langevarjude avamine. teisel planeedil.

Sellelt veebisaidilt leiate lisateavet NASA järgmise Marsi uurimissõiduki kohta.

tech nasa roveri sait “data-title =” tech nasa roveri sait – NASA saadab Marsile jälgitava “auto” – SAPO Tek> tech nasa roveri sait