NASA testis edukalt kapsli ohutusmehhanismi, mis viib inimesed tagasi Kuule – Science

Valmistudes missiooniks, mis soovib Kuu inimese tagasi tuua aastal 2024, teatas NASA, et on edukalt testinud Orioni kapsli hädaolukorra mehhanismi. Probleemiks on suhtumiskontrolli mootor (ACM), mille ĂĽlesandeks on käivitada käivitamise katkestamise sĂĽsteem (LAS) – sĂĽsteem astronautide kaitsmiseks hädaolukorras ohtlikes olukordades.

NASA-l kulus vaid 30 sekundit tugevat leeki, et tõestada, et mootor töötas plaanipäraselt. Kosmoseagentuur selgitas, et katse ajal õnnestus kaheksal kõrgsurveventiilil suunata rohkem kui 3000 kg mootori tekitatavat tõukejõudu, mis tõestas, et tal on piisavalt jõudu Orioni kapsli juhtimiseks ja selle ohutuks maandumiseks.

NASA selgitas, et LAS koosnes lisaks ACM-ist veel kahest mootorist. Üks on valmis moodulite eraldamiseks, kus sõiduki stardimeeskond töötab, teine ​​aktiveeritakse siis, kui LAS kapslist lahkub. Kuu missioonil kasutamiseks peab mootor läbima mitu testi.

Aastatel 2020 kuni 2024 lastakse kosmosesse kolm Artemise laeva, millele on lisatud Orioni kapslid. NASA plaanib esimese mehitamata missiooni käivitada 2020. aastal.

artemis tech

Aastal 2022 on kavas turule lasta teine ​​Orioni kapsel, seekord mehitatud laevaga Artemis 2, mis on silmapaistev, kuna meeskonna esimene naine seab ta Kuu maale. Lõpuks, NASA hinnangul jõuavad 2024. aastal astronaudid Maa looduslikule satelliidile ja võivad seal viibida vähemalt ühe aasta.

NASA paljastas hiljuti, et Kuu lõunapooluse ääres jäävee leiukohtade leidmiseks koolitati kuu-uurijaid.Teade tuli pärast seda, kui saadi teada, et Artemise programmi esimene rakett SLS (Space Launch System) on juba ehitatud. maratoni eksamiks valmis.

Polaaruurimise Roverit uurivad VIPERou lenduvad jõudsid Kuule 2022. aasta detsembris, kuid sel ajal õppis sõiduk veel NASA Liooni simulatsioonioperatsioonide laboris USA-s Ohios, Ameerika Ühendriikides. Katse eesmärk on hinnata sõiduki ja selle rataste veojõu mehhanismi, et teada saada, kas sellel on piisavalt jõudu ebaregulaarsel kuuväljal liikumiseks.

Sel kuul tähistame SAPO TeKi 20 ​​aasta möödumist. Lisateave https://tek.sapo.pt/tag/SAPOTEK20anos