IGRE

NASA töötab välja Android-telefonidega satelliite

2013. aasta alguses kavatseb NASA projekti PhoneSats raames käivitada kolm väikest odavat satelliiti, mis põhinevad Androidi operatsioonisüsteemi kasutavatel kommertstelefonidel.

Ameerika agentuuri eesmärk on luua rida odavaid arendussatelliite – umbes 3500 USA dollarit -, mis kasutavad tänapäeval kaubanduslikult saadaolevat tehnoloogiat ära, näiteks töötlemiskiiruse, operatsioonisĂĽsteemi paindlikkuse, miniatuursete andurite, HD-kaamerate ja GPS-vastuvõtjate osas. NASA toetatud funktsioonid on kommertsmobiiltelefonides juba saadaval, ilma et neid oleks vaja muuta.

NASA ĂĽtles oma veebisaidil avaldatud avalduses, et “selline lähenemine võimaldab meie inseneridel uurida, milliseid võimeid kommertstehnoloogia suudab pakkuda, selle asemel, et proovida luua uusi tehnoloogilisi lahendusi meie vajaduste rahuldamiseks”.

Projekt kutsub ĂĽles ehitama esimese prototĂĽĂĽbi nimega PhoneSat 1, mis põhineb pardaarvutina toimival nutitelefonil HTC Nexus One. NASA andmetel on terminali anduril satelliidi juhtimise funktsioon, samas kui kaamerat kasutatakse Maa vaatlemiseks. Esimesel proovireisil on PhoneSat 1 missioon jääda kosmosesse “lĂĽhikeseks ajaks”, saates fotosid Maast ja teavet omaenda tööseisundi kohta.

Pildi nimi

Seevastu Sat2 telefon põhineb Androidiga Samsung Nexus S-l. Põhja-Ameerika kosmoseagentuuri sõnul oli satelliitide, päikesepaneelide ja vastuvõtjate juhtimiseks idee kasutada terminali suuremat töötlemiskiirust ning raadioühendusi 2GHZ ja 4GHZ (S-Band) vahelistes sagedustes. GPS Maalt.

Kolmas PhoneSati satelliit põhineb kahe esimese versiooniga testitulemustel ja see peaks käivituma 2013. aastal.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH