contador gratis Saltar al contenido

NASA uurib mini satelliitide abil Maa reaktsiooni päikese "voole" – Science

NASA uurib mini satelliitide abil Maa reaktsiooni päikese "voole" - Science

Uus missioon kannab nime Dione, et austada Kreeka antiikjumalajumalat, ja see põhineb neljal minisatelliidil, mis integreerivad erinevaid instrumente.

Selle eesmärk on uurida, kuidas atmosfääri ülemine maakiht reageerib pidevalt muutuvale päikeseenergia voolule magnetosfääris – mullid, mis ümbritsevad Maa ümber asuvat magnetvälja ja suunavad ümber suurema osa Päikese eralduvatest osakestest.

2022. aastal kavandatud käivitamine aitab teadlastel mõista neid reaktsioone, mis mõjutavad niinimetatud õhutõkkeid – protsessi, mille tõttu madala Maa orbiidiga satelliidid integreeruvad atmosfääri enneaegselt. Lisaks pakub see missioon olulisi andmeid ka ilmateadete parandamiseks.

NASA rõhutas, et Maa ülemine atmosfäär, kus asub suurem osa madala orbiidi satelliitidest, mida lõpuks mõjutas oluliselt kosmose kliima põhjustatud järsk tiheduse muutus.

"Kuna rohkem igapäevaelu aspekte sõltub satelliidi ennustatavast funktsioonist Madal Maa orbiidil, on mõistmine ja võime ennustada kosmosekliima mõju nendele varadele muutunud riikliku julgeoleku nõudeks," ütlesid missiooni uurijad. , NASA Goddardi kosmoselennukeskuse teadlane Eftyhia Zesta.

Mõõtmised, mida traditsiooniliselt koguvad suuremad ja kallimad satelliidid, tuleb nüüd läbi mõelda väljaspool kasti – või pigem CubeSat kasti sees. Dione tegi selle saavutamiseks võimaluse, lisas Eftyhia Zesta.

Cubeione Dione missiooni integreeritavate instrumentide hulgas on magnetomeetrid, neutraalsed ja ioonsed massispektromeetrid (INMS) ning kahekordsed elektrostaatilised analüsaatorid. NASA selgitas, mida igaüks neist oli määratud välja selgitama.

Minisatelliidid on üha enam kasutatavad ressursid, sest vaatamata nende väiksusele õnnestub neil täita mitmesuguseid funktsioone, vähem ressursse ja kulusid. Vaadake mõnda neist, mis on õhku lastud.