NASA uurib minisatelliitide abil Maa reaktsiooni päikese “voolule”

Uus missioon kannab nime Vana-Kreeka oraakli jumalanna auks Dione ja see põhineb neljal minisatelliidil, mis integreerivad erinevaid instrumente.

Selle eesmärk on uurida, kuidas reageerivad Maa ĂĽlemise atmosfääri kihid pidevalt muutuvale päikeseenergia voolule magnetosfääris – mullidele, mis ĂĽmbritsevad Maa ĂĽmbritsevat magnetvälja ja paiskavad suurema osa Päikese kiiratavatest osakestest.

Aastal 2022 kavandatav uus missioon aitab teadlastel mõista neid reaktsioone, mis omakorda mõjutavad niinimetatud “atmosfääri takistust” – protsessi, mis põhjustab madalal Maa orbiidil olevate satelliitide enneaegset taasintegreerimist. Lisaks annab see missioon ka olulisi andmeid ilmaennustuste parandamiseks.

NASA rõhutab, et Maa ülemine atmosfäär asub seal, kus asub madalal orbiidil lennutatud satelliite, mida kosmose kliima tekitatud järsk tiheduse muutus mõjutab lõpuks suuresti.

“Kuna rohkem igapäevaelu aspekte sõltub madalal Maa orbiidil olevate satelliitide prognoositavast funktsioonist, on mõistmine ja võime prognoosida kosmosekliima mõju nendele varadele riigi julgeoleku vajaduseks,” ĂĽtles missiooni eest vastutav teadlane. , Eftyhia Zesta, NASA Goddardi kosmoselennukeskuse teadlane.

“Mõõtmised, mida traditsiooniliselt kogusid suuremad ja kallimad satelliidid, tuleb nĂĽĂĽd läbi mõelda väljaspool kasti – õigemini CubeSati kasti sees. Dione sillutab teed selle saavutamiseks, “lisas Eftyhia Zesta.

Dione CubeSati missiooni integreeritavate instrumentide hulgas on magnetomeeter, neutraalne ja ioonne massispektromeeter (INMS) ning kahekordne elektrostaatiline analĂĽsaator. NASA selgitas, mida kumbki pidi teadma.

Minisatelliidid on ressurss, mida ĂĽha enam kasutatakse, sest vaatamata väiksusele suudavad nad täita erinevaid funktsioone, kulutades vähem ressursse ja kulusid. Vaadake mõnda, mis on juba “õhus” käivitatud.