NASA võttis Trumpi väljakutse vastu ja kinnitas naasmist Kuule 2024. aastaks

Ameerika kosmoseagentuuri esimene ja peamine eesmärk on, et “järgmine mees ja esimene naine” seaks sammud kuule maale viie aasta pärast, aastaks 2024. Pikemas perspektiivis ennustatakse plaanis veel üht (s.t jätkusuutlikku) missiooni, mis ulatub aastani 2029. .

“Nad andsid meile eesmärke, mis on ambitsioonikad ja lõbusad. Ajalugu on tõestanud, et kui president annab meile ĂĽlesandeid koos ressursside ja seadmetega, saame sellega hakkama, ӟtles NASA administraator Jim Bridenstine 9. aprillil toimunud 35. kosmosesĂĽmpoosionil. “Oleme pĂĽhendunud selle saavutamisele,” kinnitas ta.

Ametnik kinnitas, et plaanid Ameerika astronaudid võimalikult kiiresti kuupinnale tagasi viia põhinevad jätkuvalt kosmoseagentuuri koostatud ja inimfirmadega koostöös välja töötatavatel ettepanekutel “inimeste sond”.

Reisikuupäev on eeldatavasti 2024, kui selle algne sihtkoht oli 2028, jääb “geograafiliseks sihtmärgiks” Kuu lõunapoolus, mis on Maa loodusliku satelliidi kõige vähem tuntud nägu.

“Esiteks keskendume sellele, kui kiiresti suudame järgmised mehed ja naised kuule viia aastaks 2024. Teiseks soovime, et aastaks 2028 oleksime jätkusuutliku missiooni,” ĂĽtles Jim Bridenstine, tsiteeritud artiklis, kus NASA selgitas tagasipöördumise muid ĂĽksikasju. Põhja-Ameerika kuupinnani.