NATO valib internetis äärmuslastega võitlemiseks Aveiro ülikooli

Aveiro ülikool sai äsja kinnituse, et selle viimases etapis välja valitud NATO StratComi konkursile esitatud projekti mängitakse koos Torino ülikooli ja Leedu idufirmaga. Selle projekti eesmärk on leida lahendused Internetis olevate videote ja fotode ning ka äärmuslike sõnumite kahjuliku kasutamise vastu. Portugali meeskond on esile tõstetud finaalis NATO strateegilise kommunikatsiooni tippkeskuses Lätis Riias 10. detsembril.

NATO eesmärk on avastada veebivideotes või -fotodes kahjulikku sisu, mis võib ulatuda äärmuslikust poliitilisest propagandast kuni dekontekstualiseerimise või piltide muutmiseni. Sel juhul korraldati võistlused kogu maailma teadlastele, et tutvustada oma lahingulahendusi.

Võiduidee, mille Aveiro ülikooli meeskond esitas, seisneb süsteemi väljatöötamises, mis on võimeline kolmes etapis analüüsima pilte nii videos kui ka fotos. Esimesena soovib süsteem objekte uurida ja selleks jälgitakse analüüsi lõpus kõiki pildil olevaid objekte nii, et tuvastatakse need, kes võivad olla seotud äärmusrühmadega.

Selle protsessi teine ​​samm on kontrollida, kas pildid on ehtsad või kas neid on kuidagi manipuleeritud. Lõpuks peaks Aafrika Liidu detektiivide süsteem suutma analüüsida piltidelt eraldatud teavet, mis on raamitud sõnumitega, mida nad saavad jälgida suhtlusvõrgustikes seotud sõnumite või kommentaaridena.

Seejärel liigitatakse see teave vastavalt riskile süsteemi kaudu, mis kasutab andmekaeve tehnikaid (suurte andmemahtude uurimine järjepidevate mustrite otsimiseks) ja klassifikaatorid (treeningalgoritmid mustrite õppimiseks ja andmete põhjal ennustamiseks).