contador gratis Saltar al contenido

Need, kes kasutavad rohkem emotikone, teevad rohkem seksi, väidavad uuringud Sotsiaalmeedia

Kuidas lisada kontakte otse WhatsAppis Sotsiaalmeedia

Rohkemate emotikonide kasutamine WhatsApp-i vestlustes näitab potentsiaalsete partneritega seksuaalsete kohtumiste tõenäosust. Ameerika Ühendriikide Kinsey instituudi ja Lake Forest College'i teadlaste eelmisel neljapäeval (15) ajakirjas PLoS ONE avaldatud kahe psühholoogilise uurimuse avastus. Mõlema uuringu kohaselt on inimestel, kes jagavad virtuaalses vestluses rohkem nägusid, tõenäolisem intiimne kontakt ja nad loovad seeläbi seksi keemia aluse.

LOE: Milliseid emotikone kasutatakse kõige sagedamini? Vaadake 2019. aasta palaviku nägu

Üks uuring viidi läbi 2019. aasta alguses 5 327 Ameerika Ühendriikide vallalisest, kelle vanus oli 18 kuni 94 aastat. Teine on veebipõhine küsimustik, mis kogub vastuseid 275 täiskasvanult vanuses 18 kuni 71 aastat. Mõlemal juhul tuli vastus eri rahvusest ja seksuaalse sättumusega publikust, enamik neist olid valged ja sirged.

Emotikonide kasutamist saab teadusuuringute kohaselt seostada võimega partneriga emotsionaalselt suhelda Foto: Isabela Cabral / TechTudoEmotikonide kasutamine võib uuringute kohaselt olla seotud võimega partneriga emotsionaalselt suhelda.Foto: Isabela Cabral / TechTudo

Emotikonide kasutamine võib uuringute kohaselt olla seotud võimega partneriga emotsionaalselt suhelda.Foto: Isabela Cabral / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Esimeses väliuuringus vastas 67% vastanutest, et nad pole kunagi või peaaegu mitte kunagi kasutanud emotikone potentsiaalsete partneritega, teine ​​33,5% saatis emotikone regulaarselt. Teadusuuringute kohaselt näitas viimane rühm lisaks reageerimisele eelnenud aastal intensiivsemale seksuaalsele tegevusele rohkem edu paaride veenmisel esimeseks kohtinguks.

Emotikonide kasutamise põhjused sõnumivahetuses ulatuvad soovist anda suhtlemisele rohkem isikupära ja hõlbustada tunnete väljendamist, et säästa mobiiliklaviatuuril kirjutades. On ka neid, kes ütlevad, et jagavad emotikone ainult sotsiaalsete võrgustike režiimi järgimiseks.

Teadlased kasutasid sama eeldust veebiküsimustikus, mis viidi läbi 2018. aasta teises pooles. Seekord kasutasid vastajad tõenäolisemalt emotikone (ainult 3% väitis, et nad pole seda tüüpi suhtlust kunagi kasutanud). Huvitav on see, et see publik näitas teisel kohtingul kõrgemat edukust, mis osutab seksuaalsete kohtumiste suuremale tõenäosusele.

Emotikonid võivad näidata paremaid suhtlemisoskusi. Foto: Ana Marques / TechTudoEmotikonid võivad näidata paremaid suhtlemisoskusi. Foto: Ana Marques / TechTudo

Emotikonid võivad näidata paremaid suhtlemisoskusi. Foto: Ana Marques / TechTudo

Uuringud näitavad, et emotikonide kasutamine hõlbustab afektiivset suhtlust digitaalses meedias, mis on kiindumuse tekitamise aluseks. Seetõttu loovad kasutajad, kes väljendavad end emotikonidega, suurema tõenäosusega oma partneritega ja loovad seega ideaalse keskkonna intiimsuse vahetamiseks, mis viib seksuaalsete kohtumisteni.

Kuid uuringud leiavad ka, et emotikonide kasutamine näitab ainult nende inimeste üldist käitumist, kellel juba on armastavaks suhtlemiseks vajalikud oskused.

Võib-olla seetõttu ei ole emotikonid suhete õnnestumise põhjustajad, vaid ainult üks osa, mis saab sellest mõttest lähtuva sõnumivahetusrakenduse kaudu nende kahe hea vestluse käigus maleks, kes pole emotikonide kasutamisega harjunud, lihtsalt ei saa omada oskusi emotsioonide kuvamiseks. digitaalne meedia.