Neli kummalist taktikat, mida nad kasutavad Facebooki privaatsete profiilide vaatamiseks

Isiklik profiil Facebookis võib tekitada uudishimu inimestel, kellel pole kontole juurdepääsu, sest kogu postitatud sisu on piiratud kasutaja sõpradega. Privaatsuse blokeerimise vältimiseks külastajad ja jälitaja nad kasutavad sellist taktikat nagu võltsprofiilide loomine, ühiste sõprade lisamine, paroolide varastamine ja isegi luurarakenduste installimine ohvrite seadmetesse. Järgmises loendis saate aru, kuidas teie kontot saab luurata, ja õppige, kuidas end võimaliku rikkumise eest kaitsta.

LOE: Facebook väidab, et on kuulnud ja kopeerinud kasutajate heli

1/4 Facebookist: avastage neli taktikat, mida uudishimulikud kasutavad privaatsete profiilide vaatamiseks – Foto: Luciana Maline / TechTudo

Facebook: avastage neli taktikat, mida uudishimulikud kasutavad privaatsete profiilide vaatamiseks – Foto: Luciana Maline / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Kõige tavalisem meetod privaatsete profiilide vaatamiseks on võltskontod. Keegi, kes on väga huvitatud teie elust lobisemisest, võib luua võltsprofiili ainult ja ainult selleks, et pääseda juurde teie isiklikule teabele. Et veenda teid sõbrakutsega nõustuma, võib võlts sõber esineda samas vanuses inimestena, sealhulgas huvide ja fännilehed sarnasus või isegi öelda, et see pärineb samast linnast, koolist või ettevõttest.

Meetod on tavaliselt tõhusam inimestega, kellel on Facebookis palju kontakte. Need, kellel on sotsiaalvõrgustikes vähem sõpru, suudavad omakorda paremini tuvastada võimalikud võltsitud taotlused. Et vältida uudishimulike juurdepääsu teie profiilile, minge Facebooki seadetesse ja jaotises „Privaatsus” piirake, kes saavad teile sõbrakutseid saata. Samuti on hea peita oma sõprade nimekiri võõraste eest.

2. Nuhkvaraga rakendused

Kaks neljast nuhkvarast saavad jälgida veebitegevust Facebookis – Foto: Pond5

Nuhkvarad saavad jälgida veebitegevust Facebookis – Foto: Pond5

Pärast seda, kui Facebook muutis isiklikele profiilidele juurdepääsu raskendavaks, otsustasid mõned jälitajad kasutada äärmuslikumat taktikat, näiteks installida kasutajate mobiiltelefonidesse või arvutitesse nuhkvara. Need spiooniprogrammid, mis võimaldavad veebis toimuvat tegevust jälgida ja kolmandatele isikutele edasi anda, on väga ohtlikud, kuna nad saavad konfidentsiaalset teavet välja võtta ja kasutada seda erinevatel eesmärkidel.

Erinevalt reklaamvarast toimib nuhkvara seadmes vaikselt ja seetõttu on seda raskem tuvastada. Pahatahtlike agentidega sõlmitakse tavaliselt leping pärast seda, kui ohver klikib pahatahtlikul lingil, kuid neid saab peita ka tasuta veebiprogrammide või -failide allalaadimisega. Enda kaitsmiseks ohtude eest on oluline hoida viirusetõrjet ajakohasena ja pöörata lisatähelepanu sissetulevatele linkidele.

3 neljast paroolivargusest on ĂĽks taktikatest, mida kasutatakse privaatsetele profiilidele juurdepääsu saamiseks – Foto: Pond5

Paroolivargus on ĂĽks taktikaid, mida kasutatakse privaatsetele profiilidele juurdepääsu saamiseks – Foto: Pond5

Teine meetod privaatsetele profiilidele juurdepääsu saamiseks Facebookis on paroolivargus. See tava eeldab tavaliselt seda tüüpi programmi tundmist paroolivaras (Paroolivaras, portugali keeles), kuid seda saab teha ka väga lihtsa tehnika abil: ennustamine. Lühikeste paroolide, ilma numbrite ja erimärkideta kasutajad on lihtsam sihtmärk.

Samuti on ohus need, kes kasutavad sama koodi mitmel saidil. Seda seetõttu, et kui mõni teenus on kogenud andmerikkumist, on enamik kasutajakontosid haavatavad. Veebis olles olen olnud Pwned saate kontrollida, kas teie e-posti aadress või parool on Internetis avalikustatud. Oma Facebooki profiili turvalisuse tugevdamiseks proovige luua tugevam kood ja kasutada paroolihaldurit.

4. Lisage sõbrad

4/4 Uudishimulik lisada oma sõprade sõpru, et nende kontosid vaadata – Foto: Reproductions / Creative Commons

Uudishimulik lisada oma sõprade sõpru nende kontode vaatamiseks – Foto: Reproductions / Creative Commons

Kõik ei piirdu avaldamise privaatsusega ainult sõpradega. Mõned kasutajad valivad seade, mis võimaldab sõpradel profiili sisu vaadata. Teades seda, saadavad külastajad, kes ei soovi, et teie kontol oleks liiga palju tööd nuhkida, sõbrakutsed teie ühistele kontaktidele. Kuigi see pole garanteeritud, töötab see meetod tõenäoliselt. Kui soovite vältida soovimatut juurdepääsu oma profiilile, jätke piiratud nimekiri oma sõprade nimekirja.

Facebook: kuidas saata samaaegselt mitmes grupis? Uurige seda TechTudo foorumitest.

Facebook: näpunäited, mis takistavad külastajatel teie teavet nägema

Facebook: näpunäited, mis takistavad külastajatel teie teavet nägema