Neli telefonikõnet on teie asukoha tuvastamiseks piisavad

Mobiiltelefonid genereerivad pidevalt asukohateavet, mida pakutakse mitmesuguste teenuste jaoks, mis kasutavad andmeid kaartide fotode leidmiseks, georeferentseteabe või äriteabe edastamiseks. Kuid andmed ei osutunud nii anonüümseteks, kui seni arvati, ja isegi ilma operaatori abita oli võimalik tuvastada konkreetse kasutaja ajalis-ruumiline asukoht, kui ta tegi võrguga vähemalt neli suhtlust.

Massachusettsi Tehnoloogiainstituudi (MIT) uurimisrühm ütleb, et anonüümsuse lõpetamiseks võib piisata mobiilsidevõrkude jagatud andmetest, kasutades ainult antenni asukohta.

Andmed esitatakse kohe pärast seadme sisselülitamist ja alati, kui võrguga on interaktsioon, saadetakse see anonüümselt reale teenustele, mis kasutavad kasutaja asukohta teabe, kaartide ja äriviidete pakkumiseks.

Teadlased tunnistavad, et nende asukohtade pakutav teave ei sisalda isikuandmeid, näiteks nimesid, telefoninumbreid või muid identifitseerivaid elemente, kuid mustrite ja muu välise teabe analüüsi kaudu on võimalik jõuda teatud isikuteni.

Uuringus analüüsiti 15 kuu jooksul kogutud andmeid, mis hõlmasid 1,5 miljonit inimest, ja teadlased jõudsid järeldusele, et inimese liikumisjälg on ainulaadne, hõlbustades jälgimist.

graafiline

Teadlased tunnistavad, et see teave võib ohustada mobiilikasutajate privaatsust nii isiklikul kui ka ärilisel tasandil, sest konkureerivate ettevõtete reklaamiliikumisi on võimalik uurida või teie mobiiltelefonilt saadud teabe kaudu avaldatakse kellegi kohalolek hotellis.

Kui varem olid geograafiliste liikumiste andmed teada ainult operaatoritele, kellel andmete esitamiseks pidid olema kohtumäärused, siis täna jagatakse seda teavet mobiilirakenduse partneritega. Apple värskendas hiljuti oma turvapoliitikat, et võimaldada ajalise asukohaandmete jagamist ning iga päev tehakse ühenduse kaudu kasutaja asukohaga üle 65,5 miljardi mobiilimakse.

Teadlased tõid ka välja, et kolmandik Apple’i poes saadaolevatest rakendustest pääseb juurde geograafilisele teabele ning umbes pool Androidi ja iOS-i seadmete liiklusest on reklaamivõrkude jaoks saadaval.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi