Neljas WiFi4EU kõne pandi koroonaviiruse - Interneti tõttu - ootele

Neljas WiFi4EU kõne pandi koroonaviiruse – Interneti tõttu – ootele

Tänu hädaabimeetmetele, mida rakendatakse kogu Euroopas, otsustas Euroopa Komisjon edasi lükata nelja WiFi4EU programmi, mis peaksid toimuma 17. – 18. Märtsini, rakendamise edasi lükata. See programm võimaldab liikmesriikide linnadel esitada investeerimiskupongid ja viiruse tõttu ei pruugi kõigil olla ühesugust võimalust osaleda.

Euroopa Komisjon kuulutab järgmise kuupäeva välja õigel ajal, pärast kõigi osalevate riikide tavapärast naasmist, teavitage programmi veebisaidist.

Tuleks meeles pidada, et tänu programmile WiFi4EU on 84% Portugali linnadest juurdepääs tasuta traadita võrgu installimiskupongidele avalikes kohtades, mis on juba 254. Kadunud on vaid 54 riiklikku linna, millel on praeguses etapis võimalus kasutada selle kogukonna eeliseid.

Kokku laekus sellest algatusest 3,8 miljoni euro eest omavalitsustepoolne rahastus, mis sai kupüüre, mis olid seotud juba tehtud 3 kõnega, 15 tuhat eurot iga rakenduse eest, mis oli mõeldud avalikes kohtades kättesaadavate tasuta juurdepääsuga traadita võrkude paigaldamiseks. Kokku on programmi WiFi4EU kaudu stiimuleid saanud 9 980 Euroopa Liidu linna.

Euroopa algatuse eesmärk on tasuta avalike WiFi-ühenduste paigaldamine 6 000–8 000 Euroopa Liidu linna elanikele ja turistidele, investeeringu suurus on umbes 130 miljonit eurot.