Nelson Mandela surm tekitas tunnis üle 200 000 säutsu

Nelson Mandela on sõja kõige karismaatilisem tegelane aparthaid ja ta oli ka Lõuna-Aafrika esimene mustanahaline president. Oma tõekspidamiste ja dialoogi kaudu on tal õnnestunud saada maailma sümboliks rahu ja võitlus rõhumise vastu. Ta suri 95-aastaselt.

Nelson Mandela mõju ja olulisust saab mõõta ka Twitteris Lõuna-Aafrikale viitavate sõnumite järgi. TeK on mitu numbrit otsinud.

#NelsonMandela on üks populaarseimaid räsimärke Twitteris Portugalis. Kogu maailmas on termin #RipNelsonMandela, millel see on saada trendiks. Mitu tosinat säutsu langeb minutis ajaskaalale, viidates Lõuna-Aafrika endisele liidrile.

Mandela Trendid

Hashtag.org-i andmetel umbes 13 tundi tagasi, peaaegu 23 tundi Portugalis, on termini #mandela sissevool 78 tuhat viidet tunnis, kasvades vaid 60 minutiga 243 tuhandeni. Umbes kell 1 öösel Portugali aja järgi vähenes säutsude arv 104 000 sõnumini tunnis, mis oli selle artikli ilmumise ajal kogu maailmas 25 000 viitega tunnis.

Mandela Hashtag.org

Teised räsimärgid, nagu #nelsonmandela, saavutasid tipptaseme 237 tuhat sõnumit tunnis, 162 tuhat #madiba ja ligi 60 tuhat viidet tunnis #ripmandela.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi