Netflix esitleb uut tehnoloogiat, mis säästab kuni 20% liiklusest

Netflixi suurim turg on Põhja-Ameerika, kus sellel tehnoloogial on 40 miljonit tellijat.

Seetõttu pole üllatav, et see teenus moodustab 33% Interneti-kasutajate telekommunikatsioonioperaatorite registreeritud tipptasemel tarbitud liiklusest.

Andmeliikluse vähendamine, säilitades samal ajal pildikvaliteet, on eesmärk, mida ettevõte on püüdnud saavutada viimase nelja aasta jooksul.

Ja Variety aruande kohaselt on Ameerika hiiglane valmis seda sammu astuma.

Erinevate strateegiate abil saab Netflix tarbida kuni 20% vähem Interneti-liiklust.

Meeldib?

Esiteks eristab ettevõte sisu: näiteks koomiksid ja Hollywoodi suuremad lavastused.

Selle põhjuseks on asjaolu, et koomiksid ei vaja stiliseeritumate aspektide jaoks võimalikult palju ümberkodeerimisvõimalusi.

Tänu uuele arendatavale tehnoloogiale suudab Netflix edastada My HD Poni animeeritud episoode Full HD-ga kiirusega 1,5Mbps, võrreldes praegu kasutatava 5800Kbps-ga.

Kuid ka siin tegi ettevõte parandusi.

Variety’i näidet kasutatakse isegi praktikas: kaks telerit kõrvuti edastavad sama filmi – ĂĽhe bitikiirus 4640 Kbps, teine ​​5800 Kbps; igaĂĽks, kes suudab pildikvaliteedi erinevust märgata, võtab koju pudeli šampust.

Lõpuks ei mingit šampanjat kellelegi.

Seda seetõttu, et keegi pole erinevust leidnud.

Isegi bitikiiruse allalaadimisel leiab Netflix viisi, kuidas säilitada videotes sama kvaliteet ja määratlus.

Lõpuks, Interneti-liikluse tarbimise vähendamiseks edastatakse iga osa kasutajatele erinevalt, nii nagu multifilmide ja eriefektidega filmide vahel on erinevus, tähendab sama sarja episoodide stiil ka erinevat kodeerimise astet.

NĂĽĂĽd on Põhja-Ameerika tehnoloogia suureks väljakutseks selle protsessi rakendamine kogu olemasoleva sisu kataloogis – ja Variety sõnul juhtub see muutus kaugeltki ĂĽldsuse silmist, kui kõik magavad.