Netflixi väljalase mais: vaadake tulevasi filme ja seriaale sel kuul. | Voogesitus

Netflix muutis videokoodeki andmete salvestamiseks Androidi rakenduses Heli ja video

Netflix alustab oma Androidi mobiilirakenduses videote voogesitust AV1 koodekiga. Uus standard lubab vähendada andmete tarbimist kuni 20%, võrreldes VP9 koodekiga – meetodiga, mida teenuse voogesitus seni kasutati. Teade avaldati eelmisel kolmapäeval (6), kuid praegu on muudatused saadaval ainult vähestes pealkirjades.

LOE: Oscari nomineeritud film 2020: teadke, kus iga lavastust vaadata

AV1 on autoritasudeta kodeerimisvorming, mille on välja töötanud mittetulundusühing Alliance for Open Media (AOMedia), mille asutajaliikmeteks on Netflix ja muud tehnoloogiahiiglased nagu Amazon, Google, Intel ja Microsoft.

Netflix: näpunäited, mida iga klient peaks teadma

Netflix: näpunäited, mida iga klient peaks teadma

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Netflixi sõnul peab AV1 pakkimise efektiivsus tagama parema voogesituse kogemuse "piirkondades, kus telefonivõrk ei pruugi olla usaldusväärne ja meie liikmetel on piiratud andmeplaan".

Kõik, kes soovivad uut kodekit saata, peavad aktiveerima funktsiooni "Salvesta andmed". Selleks avage lihtsalt rakenduse sätted ja koputage "Cellular data use". See standard on saadaval ainult valitud pealkirjades, millest ettevõte pole teatanud.

Samm-sammult, et võimaldada andmete kokkuhoidu AV1 kodeki abil Netflixi fotorakenduses: Reproduo / Ana Letcia LoubakSamm-sammult, et võimaldada andmete kokkuhoidu AV1 kodeki abil Netflixi fotorakenduses: Reproduo / Ana Letcia Loubak

Samm-sammult, et võimaldada andmete kokkuhoidu AV1 kodeki abil Netflixi fotorakenduses: Reproduo / Ana Letcia Loubak

Netflix teatas oma avalduses, et käivitab AV1 kõigil oma platvormidel ning teeb funktsioonide ühilduvuse laiendamiseks koostööd seadmete ja kiibistike tootjatega.

Netflixi ajaveebi ja The Verge kaudu