contador gratis Saltar al contenido

Netflix vähendab nutitelefonides andmeedastuse raskust uue AV1 koodeki – Mobile abil

Netflix vähendab nutitelefonides andmeedastuse raskust uue AV1 koodeki - Mobile abil

Voogesitusplatvorm arendab jätkuvalt lahendusi pildikvaliteedi parandamiseks, muutes samal ajal faile edastamise ajal kergemaks, et säästa ruumi seadmetes ja andmeliikluses. Netflix alustas Androidi rakenduses uue AV1 videokoodeki testimist, mis saab ülalmainitud andmetel 20% rohkem sisu tihendamist kui praegu kasutusel olev VP9.

Praegu saab andmesalvestuse valiku kaudu uue koodekiga kasutada ainult mõnda valitud pealkirja. Kuid pärast AV1-le migreerumist kõigil platvormidel on plaanid teha koostööd seadmete ja protsessoritootjatega, ütles Engadget.

netflix tech

Nagu mainitud, põhineb koodek avatud koodil, mis on pälvinud sellele mitme tehnoloogiaettevõtte toetuse. AV1 töötas välja Open Media liit, mille asutas 2015. aastal grupp tehnoloogiahiiglasi nagu Netflix, Amazon, Intel, Microsoft ja Google, ja siis lisati Apple.

Apple'i tehnoloogia on üks peamisi sidusrühmi, kuna praegu kasutatav koodek VP9 ei toeta kõiki selliste seadmete funktsioone nagu Apple TV ja iPad Pro, see tähendab, et te ei saa YouTube'is vaadata 4K filme.

Arvestades, et uus kodek pakitakse andmete salvestamiseks valikukasti, tähendab see, et see pole parima pildi jaoks optimeeritud. Valik jätab hoiatuse, et AV1 kasutamiseks HD-voogesituses on vaja võimsat arvutit. Tõenäoliselt ei ühildu riistvara uue koodekiga.

netflix tech