Netflix vähendab uue AV1 koodekiga nutitelefonide andmeedastuskaalu

Voogesitusplatvorm arendab jätkuvalt lahendusi pildikvaliteedi parandamiseks, muutes failid edastamise ajal kergemaks, et säästa ruumi seadmete ja andmeliikluse jaoks.

Netflix on hakanud Androidi rakenduses katsetama uut AV1 videokoodekit, mis √ľtles √∂eldu j√§rgi 20% rohkem sisu tihendamist kui praegu kasutatav VP9.

Praegu saab uue koodekiga kasutada vaid m√Ķnda valitud pealkirja, kasutades andmete salvestamise suvandeid.

Kuid plaan on minna √ľle AV1-le k√Ķigil platvormidel, selleks on see t√∂√∂tanud seadmete ja protsessorite tootjatega, √ľtles Engadget.

tek netflix ‚Äúdata-title =‚ÄĚ tek netflix – Netflix v√§hendab uue AV1 koodekiga nutitelefonide andmeedastuskaalu – SAPO Tek ‚ÄĚ> Netflix Tech

Nagu mainitud, p√Ķhinevad koodekid avatud koodil, mida toetavad mitmed tehnoloogiaettev√Ķtted.

AV1 töötas välja Alliance for Open Media, mille asutas 2015.

aastal r√ľhm tehnoloogiagigante nagu Netflix, Amazon, Intel, Microsoft ja Google, ning seej√§rel lisati Apple.

Apple’i tehnoloogia on √ľks peamisi sidusr√ľhmi, sest praegu kasutatav koodek VP9 ei toeta k√Ķiki seadmete funktsioone, n√§iteks Apple TV ja iPad Pro, st YouTube’is ei saa vaadata 4K-filme.

Arvestades, et uus koodek on andmete salvestamise valikukastis “korralik”, t√§hendab see, et seda pole veel parimate piltide jaoks optimeeritud.

See valik hoiatab, et AV1 kasutamine HD voogesituses n√Ķuab v√Ķimsat arvutit.

T√Ķen√§oliselt pole riistvara veel uue kodekiga valmis.

tek netflix ‚Äúdata-title =‚ÄĚ tek netflix – Netflix v√§hendab uue AV1 koodekiga nutitelefonide andmeedastuskaalu – SAPO Tek ‚ÄĚ> Netflix Tech