NGN-i Euroopa uuringutes on Portugal suur probleem

Point Topici uurimus osutab Portugalile kui ĂĽhele Euroopa riigile, kellel on parimad tingimused Euroopa eesmärgi saavutamiseks väga lairibataristu (Next Generation Networks – RNG) levitamiseks.

2020. aastaks kavandatud eesmärk toetab kõigi Euroopa kodanike juurdepääsu ülikiirele lairibale. Uuringus rõhutatakse, et Portugal on saavutanud selle eesmärgi 75%, tagades enamiku elanike jaoks lairibateenuste leviala vähemalt 30 Mbps läbilaskevõimega.

Dokumendist selgub, et Portugalis ulatub lairibavõrgu (vähemalt 144 kbit / s) leviala 100% -ni elanikkonnast, erinevate riikide uuringutes leitud keskmine on 96% elanikkonnast. Sel ajal saab lairibateenuseid tellida ka 75% elanikkonnast. Siiski on ka näidatud, et ülikiire lairiba leviala jaotus on väga heterogeenne, kusjuures riigi mõnel piirkonnal on teenustele ligipääs piiratud.

lairibaĂĽhendus

“Vaatamata suhteliselt madalale elatustasemele on Portugal põhiliste lairibateenuste katvuse ja ĂĽlikiirete lairibateenuste osas Euroopa keskmisest kõvasti ees,” kaitses Point Topic, milles võrreldi uuringu 29 riigi, EL, Norra ja Islandi tulemusi.

Ettevõte omistas Portugali tipptaset selles osas „juhtmevõrgu ja FTTP-infrastruktuuri tugevale kombinatsioonile, mis tagab ülikiire lairiba parima viienda katvuse”, mida ületavad ainult palju kõrgema elatustasemega riigid.

Anacomi eelmisel nädalal avaldatud arvud näitavad, et Euroopa numbrites kajastuvad varasemad koduandmed ei tähenda kaugeltki teenuste tegelikku kasutamist. Septembri lõpus jõudis fikseeritud lairibaühendus 22 elanikuni 100 kohta. Mobiilse lairibaühenduse arv ulatus 28,9 elanikuni 100 kohta ja kiudoptilise võrguga ainult 3,2 elanikku 100 kohta, ehkki see on tehnoloogia, mille kasvutempo on kõige suurem. vaadatava aja jooksul.

Teatage, et Portugali positsiooni määras ühenduse peadirektoraat, digitaalse tegevuskava strateegia eest vastutav Euroopa Komisjoni osakond.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira