Nii töötab iMessage’i mitteametlik versioon Androidil

Kas Apple’i messenger jõuab lõpuks Androidi poolele? Me ei tea siiani, kas hammustatud õunafirma annab konkureerivale sĂĽsteemile nii lihtsalt järele. Hiljuti internetis kättesaadavaks tehtud video näitab aga, kuidas see ĂĽleminek rohelisele robotile toimida võib. Kõnealune rakendus on iMessageForAll, mida arendatakse iMessage’i kliendina.

Apple’i sõnumside teenus iMessage on iPhone’i põhifunktsioon. Messenger pakub end-to-end krĂĽptimist ja põhilisi kohandamisvahendeid, nagu emotikone, animeeritud pilte ja efekte sõnumite saatmiseks. Peale selle saavad rakenduse kasutajad loota videokõne funktsioonidele ja VoIP-ĂĽhendusele. Platvormiga täielikult integreeritud iMessage’i saab kasutada igas pakendis olevas seadmes, näiteks iPadis, iPodis ja Apple Watchis.

Seda eduvalemit, eriti mitme platvormi integreerimise mõttes, on Google Hangoutsi kaudu uurinud. Kuid ühes asjas peame olema realistlikud: Hangouts on palju populaarsem kui iMessage. Alates WWDC 2016-st on ilmunud kuulujutud õunamesseri võimaliku saabumise kohta seadmetesse, millel on Big G OS.

Projekt iMessageForAll annab meile ĂĽlevaate, kuidas need kaks platvormi integreeruvad. Esitage allolevat videot ja vaadake eelvaadet:

iMessage Androidile: alustades mitteametlikust beetaversioonist

See pole esimene kord, kui sõltumatu arendaja ĂĽritab iMessage’i Androidi tuua. Uusim projekt on iMessageForAll (video), mis on piiratud testimisprogrammi kaudu tasuta saadaval. Registreeritud kasutajad peavad pĂĽhenduma rakenduste arendamisele, esitades tagasisidet ja registreerides isiklikke andmeid kohe, kui programm on registreeritud. Projektile pääsete juurde proovides registreerudes alloleval lehel:

IMessageForAll on varases arengujärgus ja ei tööta veel sellesse integreeritud iMessage’i serveriga. Seega on kasutajatel selle testimiseks vaja kasutada hostina serverina iPhone’i või Macbooki. Kõik ĂĽksikasjad rakenduse Androidis töötamise kohta on projekti ametlikul esitlusel, millele pääseb juurde alloleval lingil:

pilt kogu imgur beeta kohta

IMessage For All töötab Androidis / © moomanjohnny2

Programmi iMessageForAll lõplik versioon peaks olema saadaval 2017. aasta teisel poolel. Paljud kasutajad kĂĽsisid projekti eest vastutajaid projekti võimalike häirete kohta Apple’i kohtuliku või muul viisil sekkumise tagajärjel. Arendaja sõnul võivad Cupertino ettevõtte tegevused põhjustada rakenduse sulgemise, see tähendab, et iMessageForAll ei pruugi praegu Play poodi jõuda, nagu ette nähtud.

Usun, et arendajatel on keeruline jätkata Androidi iMessage’i arendamist ilma Apple’i sekkumiseta. Mõnevõrra ebatõenäolise stsenaariumi korral võiks õunaettevõte neid vähemalt suruda, et OS-i kasutajatel oleks iOS-i platvormiga teatud integreeritus.

Mida te sellest projektist arvate?