Nintendo GBA emulaator Linuxis

Aastate jooksul oli Linuxi kasutamine sünonüümiks programmeerimise või muu sellisega, kuid platvormi populariseerimise tõttu hakkasid muud tüüpi kasutajad süsteemi kasutama erinevate ülesannete jaoks, olgu see siis töö, disain, videotöötlus jne.

Mängijatele on loomulik tulla, see on reaalsus tänu sellistele algatustele nagu Steam, Proton, Wine, DXVK. Siiski on mängijaid, kes hindavad “klassikat”, põlvkonda juhtivaid mänge, tuntud retromängureid neile, kellele meeldib hea mäng, olgu see siis 8-bitine, 16-bitine, 32-bitine, olenemata tasemest. tasemel. graafika ja fps arv, oluline on see, kas mäng on hea.

2001. aastal taskukonsool, Nintendo Game Boy Advancekäivitatakse Nintendo Game Boy Color järeltulija. Sel ajal elanud inimesed teadsid, kui ihaldatud sülearvutid olid, sel perioodil oli neil GBC, aastaid hiljem tulid nad mängima GBA-le ja nägid, kui keeruline nende uus mäng oli.

emulaator-mgba-nintendo-gb-gbc-gba-linux-mint-ubuntu-snap-deb-flatpak-pokemon

Taas elage oma lapsepõlves hasartmänge

MGBA on hästi tuntud retro-, mitmeplatvormiliste mängijate seas see avatud lähtekoodiga emulaator see saab iga päev uusi funktsioone ja suurendab kasutajaskonda.

Ja millised on selle eelised teiste saadaolevate GBA-emulaatorite ees? Pidevas arenduses on selle projekti eesmärk olla Nintendo konsoolipealkirjade jäljendamise kiirem ja täpsem lisaks funktsioonidele ja funktsionaalsusele, mida saate kontrollida allpool:

 • Game Boy Advance’i ĂĽlitäpne riistvaraline tugi;
 • Game Boy / Game Boy Color toetab riistvara;
 • Kiire emuleerimine. Teadaolevalt töötab lihtne riistvara, näiteks netbook;
 • Kohalinki kaabli tugi (samas arvutis);
 • Toetus ametlikele Nintendo seadmetele, nagu Game Boy Camera ja Game Boy Printer;
 • Integreeritud BIOS ja tugi välistele BIOS-failidele;
 • Reaalajas kell otse hostilt;
 • Turbo reĹľiim, vajutades nuppu “Tab”;
 • Frameskip, seadistatav kuni 10;
 • Prindi ekraan;
 • Video- ja GIF-salvestus;
 • 9 salvestage olekupesa, mis on nähtav ka ekraanipildina;
 • Kontrolli kaardistamine;
 • Toetus pakitud ROM-ide laadimiseks ZIP-failides ja 7z-s;
 • GameSharki ja Action Replay eksemplaride importimine ja eksportimine;
 • Core on saadaval RetroArch / Libreto ja OpenEmu jaoks;
 • Muude funktsioonide hulgas (neid on mitu).

MGBA üks erinevusi on kahtlemata selle emuleerimise kvaliteet ja tugi GB, GBC ja GBA, on kiirendatud areng ja uute funktsioonide kavandamine. Mõned neist lähitulevikus ilmuvatest uutest funktsioonidest on:

 • Mitme mängija võrgukaabli tugi;
 • Toetus Dolphin / JOY linkkaablitele;
 • Parema helikvaliteedi saavutamiseks heli segamine M4A-vormingus;
 • Lua skriptide tugi, paindlikkuse suurendamine ja emulaatori uute funktsioonide pakkumine;
 • E-lugeri juurutamine;
 • Traadita adapteri ĂĽhilduvus;
 • Põhjalikum silumispakett kui praegu saadaval.

Laadige alla mGBA emulaator

MGBA on olemas enamikus Linuxi levitamishoidlates, kuid versioon ei ole alati uusim. Teine võimalus on installida selle ametlikult saidilt leitud pakett, kust näete, et praegu toetatakse Ubuntu LTS-i, näiteks Ubuntu 16.04 ja 18.04, pakette on ka Ubuntu 18.10 jaoks ja võib-olla siis, kui Ubuntu uus versioon avaldatakse, värskendatakse ka seda DEB-paketti.

Juurdepääs sellele lingile ja suunake teid ametlikule mGBA veebisaidile ja laadige alla uusim versioon, pöörake tähelepanu paketile, mis viitab teie operatsioonisüsteemile.

Selle emulaatori uusimas versioonis tegi arendustiim väikese vea, sest mGBA pakkimisel Ubuntu 18.04 jaoks asendasid nad Ubuntu 18.04 teegi teise Ubuntu 18.10-ga (libmagickwand-6.q16-6), mille tulemuseks on sõltuvusviga. Selle tĂĽĂĽtuse lahendasin mina, kes olin õige raamatukoguga “ĂĽmber pakitud” (libmagickwand-6.q16-3).

tõrke sõltuvus-emulaator-mgba-nintendo-gb-gbc-gba-linux-mint-ubuntu-snap-deb-flatpak

Kui kasutate Ubuntu 18.04 või põhineb nagu Linux Mint 19, laadige alla minu tehtud väikeste muudatustega pakett, kuid kontrollige kõigepealt, kas teil on sama probleem, mida pakutakse ametlikul saidil.

  Laadige alla mGBA Ubuntu 18.04 jaoks

Pakette on 3 (“libmgba.deb“,”mgba-qt.deb“ja”mgba-sdl.deb”), Installige tavaliselt, topeltklõpsates iga faili.

Pärast kolme faili installimist ilmub mGBA teie rakenduste menüüsse. Väärib märkimist, et see on veel üks probleem, mille leidsin selle DEB ametliku paketi versioonist (mGBA 0,7,1), paketis pole mGBA käivitajat, seega on käivitamine võimalik ainult terminali kaudu järgmise käsuga:

mgba-qt

Minu paketis seda viga enam pole. Kui probleem pĂĽsib teie allalaaditud versioonis (kui te ei kasuta Ubuntu 18.04), on võimalik luua mGBA jaoks käivitaja koos Alacarte menĂĽĂĽtoimetaja, teie käivitatav nimi on “mgba-qt“, Nagu ĂĽlaltoodud käsus.

Snap mGBA (mitteametlik pakett)

Nagu varem mainitud, on mGBA installimiseks veel ĂĽks võimalus, Flatpak on alternatiiv ja pikka aega kasutasin seda selles vormingus, kuid see näib olevat “aegunud” ja pole pikka aega värskendatud, nii et ma ei näe seda hea alternatiivina seda.

Uus võimalus, mis on olnud lühikest aega, on selle Snap-versioon (tegelikult pakib mGBA üks Snapi päistest, mis Alan Pope), ehkki mGBA arendajad pole neid pakendanud, on need alati ajakohased ja kui te ei soovi installida DEB versiooni ega kasutada mõnda muud süsteemi, näiteks Fedora, kaaluge Snapi versiooni.

Kas kasutate muud levitamist kui Ubuntu ja pole Snapi lubatud? Nii et ärge raisake aega ja õppige, kuidas seda oma süsteemis aktiveerida. Juurdepääsu link ja hakake seda pakivormingut nautima.

Ubuntus saate otsida ja installida mGBA Snapi otse poe kaudu.

emulaator-mgba-nintendo-gb-gbc-gba-linux-mint-ubuntu-snap-alan-pope

Soovi korral saate installida terminali kaudu käsuga:

sudo snap install mgba

Iga kord, kui mängin oma lapsepõlves kasutatavast sĂĽlearvutist (mis kahjuks praegu lihtsalt “uhkeldab”), meenuvad veedetud lõbusad ja rasked ajad, igas mängus on oma lugu, mis jätab mulle segu nostalgiast ja lõpetamisest, mängust, mis nad on. tee (ja on) osa mu elust. Julgustasin siis oma väikest venda seda mängima ja täna on ta põnevil ka retromängudest.

Kuidas oleks sinuga, kas sulle meeldivad sülearvutimängud? Osalema meie foorum on Diolinux Plus, publik on mängust väga põnevil.

Ootan teid järgmise postituseni, siin blogis Dioliinuks, SÜSTEEMAATILISELT! ?


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.