Nintendo Switch Lite ja naasta "kaasaegse" nostalgia juurde

Nintendo Switch Lite ja naasta “kaasaegse” nostalgia juurde

Selle aasta juuli alguses välja kuulutatud konsool Switch Lite, mis on spetsiaalselt loodud Nintendo Switchi pealkirjade esitamiseks kaasaskantavas režiimis, jõuab alates tänasest, 20. septembrist Portugali turule. Lisaks kolmes värvitoonis (kollane, hall ja türkiissinine) on Zacian ja Zamazenta eriväljaanne saadaval ka selleks, et tähistada novembris Pokemoni mõõga ja Pokémon Shieldi mänge.

Arvestades seadmete teisaldatavuse rõhutamist, on Jaapani tootja konsooliperekonna noorim liige sisseehitatud juhtnuppudega väiksem ja kompaktsem kui Nintendo Switch. Kuid see ei hõlma stabiilse pinna režiimi tuge ega paku võimalust teleriga ühendamiseks.

Switch Lite ühildub ainult maatrikskonsoolide pealkirjadega, mida saab esitada kaasaskantavas režiimis, kuid mõnel võib olla piiranguid. Ettevõtte soovituste kohaselt peate juhul, kui mäng ühildub stabiilse pinna režiimiga, konsooliga ühendama Joy-Con juhtmeta kontrolleri, mida müüakse eraldi ja aku laadimiseks on vaja seadet.

Lite’i aku teeb kärpe, näidates end 13,6 Wh juures, võrreldes tavalise 16 Wh versiooniga, kuid sellel on autonoomia. Seda seetõttu, et väiksemat ekraani pakkudes vajab Switch Lite töötamiseks vähem energiat. Lisaks tähendab võimetus rõõmuriske käeshoitavast konsoolist eemaldada, et nad ei pea neid uuesti kinnitades neile laadima.

Et kaasneda ametliku konsooli saabumisega, mis on suunatud mängijatele, kes on kaasaskantavuse fännid või kes soovivad mängida võrgus või traadita mitmikmängu režiimis koos sõprade või perega, kellele juba kuulub Nintendo Switchi konsool, on inspireeriv pealkiri jõudnud ka rohkem retro. Filmis The Legend of Zelda: Linki ärkamine, mis on algupärase mängupoisi tiitli taastamine, transporditakse mängijad Koholinti saarele ja aidatakse seejärel Linkil leida seikluste seeria kaudu koduteed.

Uus Nintendo konsool on nĂĽĂĽd saadaval riigi erikauplustes hinnaga 219,99 eurot ning Zaciani ja Zamazenta eriversioonid on juba sama hinnaga eelmĂĽĂĽgis.