Nintendo Wii ja GameCube emulaator, Dolphin Emu Linuxil

Mängijate kogukond Linuxis on iga aastaga kasvanud, olgu see siis mängimine Steami, Veini või muu kaudu. “Retro mänguri” stsenaarium on pingviinide platvormil väga olemas ja tugev. On isegi jaotusi, mis keskenduvad vanade konsoolide jäljendamisele. Täna toon teile ĂĽhe Linuxi parimatest emulaatoritest Dolphin Emu.

Dolphin Emu on võimeline matkima kahte erinevat konsoolipõlve – Nintendo GameCube ja Nintendo Wii. Ă„rge ajage Dolphin Emu KDE projekti failihalduriga sassi, olen näinud, et mõned inimesed on sellest segaduses.

Emulaator on tasuta tarkvara ja pidevalt pidevas arenduses, iga uue versiooniga paraneb selle jõudlus dramaatiliselt. Mängude eraldusvõime (kuni 5K) võib olla parem, suurendades nende kuvamist. Ühilduvus mitme juhtkangiga on midagi, mida tuleb esile tõsta ja Dolphin Emu kasutusaastate jooksul pole ma veel sellist tunnustanud. Muud huvitavad funktsioonid, näiteks: fps loendur, võrgu- ja kohalikud mitmikmängu režiimid, juhtkangi eelseadistused, natiivsete juhtkangide tugi igas konsoolis, Full HD eraldusvõime (ületades kohalike mängude eraldusvõimet) ja palju muud.

delfiinemu-delfiiniemulaator-nintendo-gamecube-wii-linux-mint-ubuntu-ppa-flatpak

Kui olete huvitatud, on emulaator mitmeplatvormiline ja seal on Linuxi, Windowsi, macOSi ja Androidi (mobiilplatvormide) versioonid. KĂĽlastage ametlikku veebisaiti, lisateabe saamiseks.

delfiinemu-delfiiniemulaator-nintendo-gamecube-wii-linux-mint-ubuntu-ppa-flatpak

Dolphin Emu otse ametlikust hoidlast (distro)

Emulaatorid leiate otse oma jaotuspoest, Ubuntus on programm versioonis 5.0 ja seda saab installida kas graafilise liidese või terminali kaudu. See valik pole uusim, kui teid ei huvita uusima versiooni versioon ega võimalik jõudluse paranemine, otsige lihtsalt järgmist: “Delfiin EmuJa installige see Ubuntu tarkvara (Gnome tarkvara) või oma jaotuspoe kaudu.

delfiinemu-delfiiniemulaator-nintendo-gamecube-wii-linux-mint-ubuntu

Terminal on ka väga lihtne.

Installige Dolphin Emu terminali kaudu:

sudo apt install dolphin-emu

Delfiin Emu eemaldamine:

sudo apt remove dolphin-emu

Dolphin Emu PPA kaudu

Dolphin Emu Linuxi levitamiseks saate mitmel viisil, emulaator on enamikus hoidlates, kuid versioon pole alati uusim. Mõned eelistavad koostada otse GitHubist (algajatele pole see eriti otstarbekas), teised aga PPA kaudu.

Dolphin Emu installimiseks Ubuntu, Mint või derivaatidele. Allpool on kõik vajalikud käsud.

Lisage Dolphin Emu PPA:

sudo add-apt-repository ppa:dolphin-emu/ppa

Uuenda pakettide loendit:

sudo apt update

Installige Dolphin Emu PPA kaudu:

sudo apt install dolphin-emu

Nüüd, kui soovite selle oma süsteemist eemaldada, toimige järgmiselt.

Delfiin Emu eemaldamine:

sudo apt remove dolphin-emu

PPA eemaldamine sĂĽsteemist:

sudo add-apt-repository -r ppa:dolphin-emu/ppa

Ärge muretsege kõigi nende terminali käskude pärast, teie eesmärk on olla väga lihtne ja täpne. Kuid seda kõike saate teha terminali avamata. Me õpetame kuidas selles postituses graafilise liidese kaudu programmi PPA kaudu installida, pääsete juurde ja tehke kuulsale mustale ekraanile rida kirjutamata (kui soovite seda).

Kuigi PPA-d haldab Dolphin Emu meeskond, pole värskendused pidevad, nagu ka kolmas variant, mida teile näitan. Eelkõige ei usu ma, et PPA lisamine on vajalik 2019. aasta keskpaigaks, välja arvatud mõned juhtumid, jätke see teile. Huvitav on see, et üks projekti Dolphin Emu liikmetest haldab PPA-d ja ametlikku veebisaiti sama tähis. Ubuntu Launchepadis selgitab see, et järk on mitteametlik (kas saate aru ???).

Delfiin Emu Flatpaki kaudu

SEE Dolphin Emu on saadaval Flathubi hoidlast, huvitaval kombel sai Flatapki versioon rohkem värskendusi ja enamasti PPA paremas versioonis (olen alati vaadanud, pole siiani kunagi varem näinud Dolphin Emu Flatpaki versiooni ette vastavat PPA versiooni). Selle põhjuseks on “Müsteeriumi südaöö” (?️?️?️).

Enne kui peate oma Ubuntu Flatpaki toe lisama, Õnneks näitab see postitus kogu protseduuri.

Teisi jaotusi saab konfigureerida nagu siin kirjeldatud (SĂĽsteemi tuleb lisada Flathubi hoidla, allpool näitan). Kui kõik on valmis, leidke pood: “Delfiin EmuJa valige suvand Flatpakis (Linux Mint kasutajad ei pea eelnevalt midagi konfigureerima).

delfiinemu-delfiiniemulaator-nintendo-gamecube-wii-linux-mint-ubuntu-ppa-flatpak-flathub

Ilmselt saab protseduuri läbi viia terminali abil.

Flathubi hoidla lisamine terminali kaudu:

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

Dolphin Emu Flatpaki installimine terminali kaudu:

flatpak install flathub org.DolphinEmu.dolphin-emu

Dolphin Emu Flatpaki eemaldamine terminali kaudu:

flatpak remove org.DolphinEmu.dolphin-emu

Rakenduse Dolphin Emu installimisega saate oma Nintendo Wii ja GameCube’i pealkirju mängida nende eeliste ja mugavustega, mis on ainult jäljendatud versioonil. Veel ĂĽks huvitav asi on emulaatori installimine PPA või Flatpaki kaudu, lisaks OpenGL-ile on saadaval graafiline võimalus Vulkani kasutamiseks. Midagi, mis puudub emulaatoris, mis on installitud otse Ubuntu hoidlatest.

Ole osa meist Diolinux Plus foorumja hoidke end kursis viimaste uudistega.

Järgmise postituseni ootan teid siin aadressil Diolinuksi ajaveeb, SÜSTEEMAATILISELT! ?


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.