contador gratis Saltar al contenido

Noel Rosa võitis Google Doodle'i 109. sünnipäeval | Internet

Noel Rosa võitis Google Doodle'i 109. sünnipäeval | Internet

Noel Rosa, kes saab kolmapäeval (11) 109-aastaseks, sai Googleilt austusavalduse, mille avalehel oli Doodle. Kunstnik Olivia Huynhi tehtud illustratsioonil on pilt Poeta da Vilast, kes mängib oma päeva kohalikul baaril kitarri, mis on tema muusikas tavaline stsenaarium. Teos kuvatakse otsingumootori kodulehel, ainult Brasiilias, arvuti- ja mobiiliversioonides. Noel Rosa on Brasiilia laulja, laulja, helilooja, kes suri 4. mail 1937 26-aastaselt tuberkuloosi ohvrina.

LUGEGE: Carlos Drummond de Andrade võitis oma sünnipäeval Google Doodle'i

Doodle austas Noel Rosa 109. sünnipäeva Google Photosi kodulehel: Reproduo / GoogleDoodle austas Noel Rosa 109. sünnipäeva Google Photosi kodulehel: Reproduo / Google

Doodle austas Noel Rosa 109. sünnipäeva Google Photosi kodulehel: Reproduo / Google

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Suurepärased sambahitt-kirjanikud, näiteks Conversa de botequim, Feitio da villa ja Fita Amarela, Noel de Medeiros Rosa, sündisid 1910. aastal Rio de Janeiros Vila Isabeli naabruses ja hakkasid mandoliini mängima 13-aastaselt, õppides peagi ka kitarri mängima. Ta läks meditsiinikooli, kuid valis elukutseks muusika ja koostas rohkem kui 300 laulu, mis olid sambas ja marchinhas, mida iseloomustas huumor ja iroonia.

Oma karjääri alguses kuulus Noel ansamblis Bando de Tangars koos muusikute Almirante, Braguinha, Alvinho, Henrique Brito ja Henrique Domingosga. 1930. aastal, kui ta enam rühma ei kuulunud, sai tema esimeseks suuremaks õnnestunud laul Com que roupa? Rahvuslikuks hitiks ja parandas tema karjääri. Sellest ajast alates on tema laulud avaldanud suurt mõju tolleaegse populaarse ja urbanistliku samba kujunemisele.

Noel helilooja Vadico peamiseks partneriks, kes aitas tal oma karjääris suurepäraseid klassikuid koostada. Laulud on salvestatud selliste nimedega nagu Carmen Miranda, Aracy de Almeida, Francisco Alves ja Orlando Silva ning neid laulavad endiselt sambatantsijad kogu riigist. Kinos austati Noel Rosa filmiga Noel: Poeta da Vila (2006), milles teda mängis näitleja Rafael Raposo.

Google Doodlesi ajalugu

Google Doodlesi ajalugu