Nokia edestas Samsungi Androidi värskendustes, ütles uuring

Nokia poolt toodetud nutitelefonid saavad rohkem Androidi värskendusi kui teiste kaubamärkide, näiteks Samsungi ja Xiaomi seadmed Vastupunktiuuringud, tehnoloogiaandmete analĂĽĂĽsi ettevõte. Tootja tõusis edetabelis esikohale, kus Androidi turvalisus ja tarkvara olid suuremad, olles Google’i operatsioonisĂĽsteemi jaoks kõige värskem värskendus.

Sageli saavad esimesena kätte ka Nokia seadmed värskendus, juhtides kõige vähem aega värskenduste avaldamiseks vajalike kaubamärkide loendit. Loodetavasti jõuab Android 10 tugi peagi ettevõtte kinnitatud enam kui 15 seadmesse. Google avaldas uue süsteemi teisipäeval (3) valitud Pixeli ja nutitelefoni kasutajatele.

Android 10 käivitati pimedas režiimis ja suurema privaatsusega

Ăśks kolmandast Nokia nutitelefonist juhib Androidi värskendusi saavate mudelite loendit – Foto: Avalikustamine / Nokia

Nokia nutitelefonid juhivad Androidi jaoks värskendusi saavate mudelite loendit – Foto: Avalikustamine / Nokia

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Uuringute järgi Vastupunkt, umbes 96% Nokia poolt Android 9.0 (Pie) käivitamisest müüdud seadmetest pakkusid süsteemi värskendust, mille Google andis välja 2018. aastal.

Uuringute kohaselt on Nokia tootja, kes pakub oma klientidele kõige rohkem turvatuge ja tarkvara funktsioone. Sellele jõudlusele järgnesid aga Samsung 89% ning Hiina Xiaomi ja Huawei vastavalt 84% ja 82%. Teised tootjad, näiteks Lenovo ja Oppo, ajakohastavad oma mudeleid vähem kui 50%. Nokia on ka bränd, millel on kõige rohkem seadmeid, mis on valmis Android 10 aktsepteerimiseks – vaadake loendit.

PT teadusdirektori sõnul Vastupunkt, Peter Richardson, ettevõte ei pööra probleemile piisavalt tähelepanu. “OperatsioonisĂĽsteemi värskendused ja turvalisus on aspektid, millele on vähe tähelepanu pööratud.” Ta tuletab meelde, et lisaks kasutajate suurema turvalisuse tagamisele on värskendused olulised ka seadme jõudluse seisukohalt. “Paljud põhifunktsioonid, nagu aku kasutusaeg, töötlemine, kaamera ja mälu, on seotud operatsioonisĂĽsteemi jõudlusega,” lisas Richardson.

2/3 Uuringud näitavad, et Nokia juhib nutitelefonimudelite loendit, mis saavad rohkem Androidi värskendusi – Foto: avalikustamine / kontrapunkt

Uuringud näitavad, et Nokia juhib nende nutitelefonimudelite nimekirja, kes saavad rohkem Androidi värskendusi – Foto: avalikustamine / kontrapunkt

Kui analüüsida kogu kaubamärkide kataloogi, muutub pilt enamiku tootjate jaoks halvemaks. Sellegipoolest on Nokia, Lenovo ja Xiaomi kaubamärkide enam kui pooltel seadmetel Android 9.0 versioon. Esiteks on Nokia sageli ka kõige kiiremini värskendusi välja andnud.

Uuring näitab ka seda, et tarbijad otsustavad nutitelefoniga rohkem aega veeta, enne kui otsustavad selle uue vastu vahetada. Seda suundumust järgides võivad kasutajad aja möödudes üha enam puutuda kokku Androidi vananenud versioonidega seotud turvavigadega.

3/3 Andmed tootja seadmete koguarvu kohta, mida on värskendatud Androidi uusima versiooniga – Foto: avalikustamine / kontrapunkt

Andmed tootjate seadmete koguarvu kohta, mida on värskendatud Androidi uusima versiooniga – Foto: avalikustamine / kontrapunkt

Tootjad on pidanud tegelema seadme Androidi praeguse versiooni toega hoidmisega. Keskmiselt kipuvad sĂĽsteemiga nutitelefonid tarkvarauuendusi saama kuni kolmeks aastaks. Seda aega saab pikendada, eriti kui võrrelda Apple’i pakutava keskmise toega, mis tavaliselt ulatub ĂĽle nelja aasta, sõltuvalt iPhone’i versioonist (iOS).

Google pakub üha enam tuge, et tootjad saaksid värskendusi õigeaegselt välja anda. Samuti on ettevõte hakanud nõudma, et populaarsed seadmed saaksid vähemalt kaks aastat turvavärskendusi.

Vastupunkti ja The Verge kaudu

Android 10 (Q) vs iOS 13: vaadake sĂĽsteemiressursse

Android 10 (Q) vs iOS 13: vaadake sĂĽsteemiressursse