Nokia kuulutab välja HERE kaarditeenuse erinevatele mobiilsetele platvormidele

Nokia kuulutab välja HERE kaarditeenuse erinevatele mobiilsetele platvormidele

Nokia kuulutab pilvepõhise navigeerimissüsteemi ja HTML5 kaardid ja geolokatsiooniteenused SIIT. Nokia HERE teenus on Nokia Mapsi muudetud versioon, mis on saadaval seadmetele, millel on iOS, Firefox OS ja Android.

Nokia uuel kaarditeenusel on funktsioonid, mis töötavad võrguĂĽhenduseta – nagu ka Nokia Maps – toetab häälnavigeerimist ja pakub ĂĽhistranspordi juhiseid. HERE-rakendusel on ka 3D-kaardi funktsionaalsus tänu Ameerika kaevandusettevõtte omandamisele, mis arendab kaardistamise tehnoloogiat kolmes mõõtmes.

Kuid Nokia HERE suur eelis osutub mitmekülgsuseks, et see võib olla saadaval erinevatel mobiilsetel platvormidel ja seadmetel.

Soome ettevõte teatas avalduses partnerlusest Firefoxiga, et HERE oleks 2013. aastal veebirakenduse kaudu saadaval Firefox OS-ga seadmetes. Nokia HERE on saadaval ka Android-seadmetele. Soome ettevõte teeb arenduskomplektid kättesaadavaks ka Google’i mobiilse operatsioonisĂĽsteemi partnertootjatele, et nad saaksid uuele georeferentssĂĽsteemile tuginedes rakendusi ehitada.

HERE saabumine on Nokia oluline strateegiline samm Apple’i seadmetes. Kehv jõudlus ja kriitika Apple Mapsi poolt, mille tegevdirektor Tim Cook vabandas, avas võimalusi teistele kaardistamisteenustele. Nokia hinnangul on HERE rakendus eelolevatel nädalatel saadaval AppStore’is.

Kõik, kes soovivad, saavad selle lingi veebiversioonis Nokia siit uurida.

„HERE-ga kavatseme jagada 20-aastast lokaliseerimistarkust uute seadmete ja operatsioonisĂĽsteemide jaoks, mis lähevad kaugemale Nokiast. Selle tulemusena usume, et rohkem inimesi saab kasu ja aitab kaasa meie kaardistamis- ja asukohateenustele, “ĂĽtles ta Soome ettevõtte tegevdirektor Stephen Elopis.

Nokia liigub Google’i ette Apple’i seadmete kaardirakenduste võistlusel. On kinnitamata teavet selle kohta, et Google töötab iOS-i jaoks rakenduses Maps, kuid on võimalik, et Apple võib selle rakenduse tagasi lĂĽkata. Ettevõtte ainus Mountain View algatus on pakkuda Google Mapsi veebirakendust, mis töötab kõigis brauseri juurdepääsuga mobiilseadmetes.

Lõpuks on siin nii Nokia HERE kui ka Google Mapsi konkurent. Veebiversioonis on võimalik juurde pääseda erinevat tĂĽĂĽpi vaadetele (kaardivaade, 3D-kaardid ja satelliit), kasutajate asukohapõhistele kohtade soovitustele ning samuti on võimalus “kĂĽlastada” maailma suuremaid pealinnu.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi