Nokia suurendas Lumia tootevaliku müüki, kuid kandis jätkuvalt kahjumit

Selle aasta teise kvartali ja eelmise aasta sama perioodi vahel oli Nokia tulude vähenemine 24%. Ettevõtte genereeritud raha langes 5,69 miljardi euroni, mis on samuti 3% madalam kui 2013. aasta esimese kolme kuu jooksul.

Tulude langus tõenäosus, et ettevõte suudab teenida kasumit, mille tulemuseks on lõpuks 115 miljoni euro suurune kahjum. Sellegipoolest osutus väärtus positiivseks näitajaks, sest 2012. aasta teises kvartalis oli kahjum 800 miljonit ja selle aasta jaanuarist märtsini 150 miljonit eurot.

Ärikasum osutub ainsaks tõeliselt positiivseks näitajaks, kusjuures tehnoloogia kajastab selle analüüsi indeksis 303 miljonit eurot. Ettevõtte tegevuse kasum näitab 200% kasvu võrreldes aasta tagasi registreeritud väärtusega.

Teine valdkond, mis näitab paranemist, on nutitelefonid. Nokia Lumia mĂĽĂĽk kasvas aprilli ja juuni vahel esimese kvartali 6,1 miljonilt 7,4 miljonile ĂĽhikule. Nutiseadmete kategooria tulude osas osutub see samaks kui esimeses kvartalis – 1,16 miljardit eurot.

Nutiseadmete kategooria on Soome tehnoloogia üks suurimaid tulu genereerijaid, jäädes maha 53,7 miljoni müüdud telefoni ja Nokia Siemens Networksilt saadud 2,78 miljardi suuruse tulu 1,4 miljardist eurost.

Nokia tegevjuht Stephen Elop tunnistas pressiteates Nokia Siemensi tähtsust ettevõtte tulemustes ja ärikasumi kasvus.

Ja kas Nokia Lumia väärtused on julgustavad? Neid saab teha sisemiselt, kuid globaalsel tasandil ei saa neid pidada positiivseteks. Vaadake vaid konkurentsi näitajaid: päevas on 1,5 miljonit aktiivset Android-seadet, Samsung mĂĽĂĽs vähem kui kuu ajaga kĂĽmme miljonit Galaxy S4 ja Apple jõudis oma debĂĽĂĽdi nädalavahetusel mĂĽĂĽa mitu miljonit iPhone’i.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi