Nokia valmistub mobiiltelefonide juurde tagasi pöörduma ja sellel võib varsti olla uudiseid … või mitte

Nokia esimene mĂĽĂĽgijärgne ajastu mobiiltelefoniärist Microsofti on isegi alanud – see oli Androidi tahvelarvuti. Pärast seda ei nõudnud ettevõte enam seda teemat, vaid soovis seda teha.

Kuid ettevõtte president Rajeev Suri selgitas, et kiirustamist ei olnud, see tähendab, et Nokia järjekindlam tagasitulek piirkonda, mis tegi selle ĂĽlemaailmseks kuulsaks, võib juhtuda sel aastal ja jääda ka 2017. aastal. “Meil pole tähtaega, meil pole tormama ”, kinnitades vastutavale. “See võib juhtuda 2016. aastal või juhtuda hiljem”

Nokia müüs 2014. aastal oma mobiiltelefonide äri Microsoftile, teenides selle võimaluse abil 7,2 miljardit dollarit. Kahe ettevõtte vahel sõlmitud leping takistas Soome ettevõtet mõnda aega sellel turul kaubamärki kasutamast, kuid on nüüd võimeline seda tegema.

Mobiiltelefonide juurde naasmine ei oleks kunagi toimunud vanaviisi, kuna Nokia ei plaaninud toota ühtegi seadet, mida ta turule tooks. Eesmärk on jagada aktsia partneritele ja litsentsida kaubamärk.

Selle strateegia on avalikustanud ka Soome ettevõte, kuid asjaolu, et seda kinnitatakse uuesti, näitab, et see jääb kehtima, isegi kui see areneb oodatust aeglasemas tempos. Seda seetõttu, et on vaja tagada mitu aspekti, tunnistab Rajeev Suri. Ja tõi näite: „Sellisel juhul tahame olla võimelised kujundama küsitavaid seadmeid nõuetekohaste juhtimismeetmetega. [os parceiros] suutmatus selles valdkonnas ootustele vastata ”.

Nokia on juba aastaid juhtinud mobiilsideturgu. Nutitelefonide levikuga hakkasid ettevõtted oma kohta kaotama ega suutnud enam taastuda, kuid selle sektori ajaloo jaoks on kümneid ajaloolisi mudeleid. Siin on mõned.