Noorteportaal on uus Facebooki projekt inspiratsiooni otsivatele noortele

Facebook avab oma 60 keeles kättesaadava noorteportaali, mis on omamoodi “teretulnud” sotsiaalvõrgustiku uue põlvkonna kasutaja Mark Zuckerbergi jaoks.

See portaal on juhend mitmesuguste teenusefunktsioonide kohta, pakkudes üldisi näpunäiteid, nippe platvormi paremaks kasutamiseks, privaatsus- ja turvateavet, et noortel oleks parem teeninduskogemus.

Sellest ruumist saab ka koht, kus noored saavad sõpradega olulistes veebiküsimustes arvamusi vahetada.

Noorteportaal on vastavalt avaldusele mõeldud spetsiaalselt noorematele kasutajatele, kes teevad oma esimesi samme sotsiaalsetes võrgustikes, et saada paremaid kogemusi mitte ainult veebis, vaid ka väljaspool veebi.

Portaali saab külastada kas arvuti brauseri kaudu või nutitelefoni mobiiliversioonina.

See teenus sisaldab teavet selle kohta, kuidas mõnda toodet, näiteks lehti, rühmi, sündmusi ja profiile, kõige paremini kasutada, üksikasjalikult Facebooki kasutajatelt kogutavaid andmeid ja nende kasutamist.

Samuti võite saada arvamusi kolleegidelt, omal käel annab tunnistusi noortelt, kes kasutavad tehnoloogiat võimsalt.

Noortekogemuse täiendamiseks lisati näpunäiteid nende kontode turvalisuse taseme tõstmiseks, nõuandeid ühenduste haldamiseks, näiteks aktsiate nähtavuse piiramiseks või reklaamijate kasutatava teabe kontrollimiseks.

Kuid ennekõike on oluline noori kasutajaid illegaalsest sisust teavitada.

Noorteportaali lisamisega Facebooki turvakeskusesse teeb sotsiaalvõrgustik haridusalaseid näpunäiteid otse noorimate kasutajate kontodele uudisvoos kättesaadavaks asjakohastel teemadel, näiteks kiusamise ennetamine.

Facebooki sõnul on see uus noortele pühendatud projekt pooleliolev töö.

Spetsialistid võtsid ühendust mitmete riikide, näiteks Suurbritannia, Itaalia, Brasiilia ja Ameerika Ühendriikide noortegruppidega, samuti mitmete noorte kasutajate vajaduste omaksvõtu üritustega.

Lähikuudel on kavandatud uusi tegevusi, pidev õppimine, mis võib olla kasulik portaali laiendamiseks uute vahenditega.