Norra soovib 2017. aasta esimestel kuudel tõendada autonoomseid autokatseid

Norra on jätkuvalt otsustanud leida koha tavapärase liikuvuse alternatiivide esirinnas. Oslo juhtkond soovib vastu võtta seaduse, mis muudaks autonoomset juhtimistehnoloogiat kasutavate sõidukite avaliku testimise seaduslikuks.

Selle teabe töötas välja Reuters, lisades, et valitsus kavatseb selle seaduse ratifitseerida järgmise aasta kevadel ja et Norra on autonoomseid autosid ja elektrisõidukeid tootva Tesla jaoks üks suurimaid turge.

Just sel kuul näitavad Norra elektrisõidukite assotsiatsiooni avaldatud andmed, et 3% kõigist Põhjamaade autodest töötab elektriga, see on umbes 100 000 autot.

See “puhta tehnoloogia” lähenemine on väidetavalt taktika, mis võimaldab valitsusel vähendada välist sõltuvust fossiilkĂĽtustest.

Suurbritannia uudisteagentuuri tsiteeritud transpordi ja kommunikatsiooni eest vastutav Norra ministeerium selgitas, et seadusega kavatsetakse ametlikult raamistada Norras üksi tehtavate sõidukite testimine.

Kuid ta rõhutas, et heaks kiidetakse ja integreeritakse sõidukisse Norra teedel katsetamiseks ainult autonoomse tõukejõu tehnoloogia, mis on osutunud usaldusväärseks.

Tasub meeles pidada, et Uber oli sunnitud Californias San Franciscos autonoomse autoga katsed edasi lükkama pärast seda, kui Ameerika Ühendriikide maanteeamet kuulutas ebaseaduslikult sõitvat sõidukit.