NOS mĂĽĂĽb sidetorni Cellnex Telecomile ja mahutab 6 aasta jooksul 550 miljonit eurot

NOS teatas äsja täna allkirjastatud lepingust, mis kinnitab kogu passiivse mobiilsidevõrgu infrastruktuuri, mis hõlmab umbes 2000 saiti, müümist tornide vahel katus. Jaanuaris müüs Altice ka 25% omatust Omtelis Celnexile, mis omandas kogu ettevõtte, mis on alates 2018. aastast haldanud MEO-lt 3000 telekommunikatsioonitorni. Hispaania kontsern omab nüüd 5000 mobiilsidetorniga parki ja laiendab oma positsiooni kaheksandas riigis Portugalis. kus see Euroopas tegutseb.

NOS-i jaoks peetakse seda äri oluliseks sammuks ettevõtte arengus. “See operatsioon on oluline samm meie praeguse ja tulevase investeerimisstrateegia konsolideerimisel mobiilsete andme- ja kõneteenuste kvaliteedi laiendamiseks, optimeerimiseks ja kvaliteedi parandamiseks tõhusamal viisil,” ĂĽtles NOSi tegevjuht Miguel Almeida ettevõtte vastutavas juhtkonnas. et „tugevdame sel viisil oma pĂĽhendumust tagada, et võimaldaksime oma õigetes tingimustes tegutseda ka edaspidi ettevõtte loomulike partneritena vastusena digitaalsete muutuste ĂĽha nõudlikumatele väljakutsetele. ja Portugali pere teenime ka edaspidi nii toreda kogemusega. “

Vaatamata varade müügile jätkab NOS torni kasutamist aktiivse võrguinfrastruktuuri paigaldamiseks pärast 15-aastase lepingu allkirjastamist, mida saab pikendada samaks perioodiks.

Avalduse kohaselt sõlmisid kaks ettevõtet ka pikaajalise kokkuleppe Cellnexi kohta pakkuda NOS-ile nüüd omandatud passiivses infrastruktuuris olevate NOS-i aktiivsete võrkude hostimisteenuseid ning prognoosisid ka perimeetri kasvu. järgmise 400 aasta jooksul kuni 400 täiendavat saiti.

Tehingu väärtus oli 550 miljonit eurot kuue aasta jooksul, algmakse oli umbes 375 miljonit eurot.

Edasiliikumiseks peab ettevõte ikkagi tagama „rahulolu seda tüüpi tehingute puhul tavaliste tingimustega” ning konkurentsiamet ei peaks seda vaidlustama.

Tuleb märkida, et veebruaris sõlmisid NOS ja Vodafone kavatsuste lepingu 5G infrastruktuuri jagamiseks, pikendades nende veebisaidi jagamise lepingut juba mitu aastat.

Toimetuse märkus: uudiseid on täiendatud lisateabega