Uus elektrooniline kaebuste raamat saabub järgmisel aastal

NOS on operaator, kellel on esimesel poolaastal kõige rohkem kaebusi

Kaebuste arv NOS-teenuse kohta, mis jõudis tänavu jaanuarist juunini elektroonilise side regulaatoriteni, oli 0,99 tuhande abonendi kohta. Selle otsematel konkurentidel, MEO-l ja Vodafone’il läks vaadeldaval perioodil paremini – 0,54 kaebust tuhande abonendi kohta.

Anacomi sel kolmapäeval avalikustatud arvnäitajate tähelepanuväärseim trend on siiski elektrooniliste sideteenustega seotud kaebuste arvu langus sel perioodil. Kokku esitati 27 397 kaebust, mis on 19,6% vähem kui eelmisel semestril ja 14,5% vähem kui eelmise aasta samal kuuel kuul. Kaebuste arvu vähenemine kajastus kõigis teenustes ja erinevate operaatorite puhul.

Teenuste müügi (18,8% koguarvust), tühistamiste (14,1%) ja arveldamisega (12,4%) seotud küsimused jäid Anacomile esitatud kaebuste nimekirjas selle kuue kuu jooksul esikohale. Olulist kaalu säilitasid ka probleemid seadmetega, mis põhjustasid 12,3% laekunud kaebustest. Need neli teemat moodustavad pealegi enam kui poole analüüsitud kaebustest.

Konkreetselt on hoolduspakett pakkumine, mis motiveerib enamikku kaebusi (7 353) ja selles valdkonnas paistab Vodafone silma negatiivselt, juhtides kasutajate esitatud kaebuste arvu, juhtides 2,97 kaebust tuhande tellija kohta. Teine enim kaebusi esitanud teenus oli mobiilside (7341). Sellele järgneb televisiooni ja mobiilse Interneti liitumine, märksa väiksemate näitajatega: 2047 televisiooni ja 1393 mobiilse Interneti puhul.

Andmed viitavad ka maapealse digitaaltelevisiooniteenusega seotud kaebuste arvule. Ajavahemikus jaanuarist juunini lisati 234, millest pooled olid esitatud eelmisel semestril, peaaegu sama palju kui eelmise aasta esimesel poolel.