NOSi tegevjuht: Rändamise lõpp Euroopa Liidus on “palveränduri idee”

NOS-i tegevjuhi jaoks karistatakse Portugali operaatoreid rändlustariifide lõppemisega Euroopa Liidus karmilt – seda meedet soovib Euroopa Komisjon kohapeal näha 2017. aasta juunis.

Miguel Almeida vaatevinklist “on erinevusi õigustavad asĂĽmmeetriad” ja ta selgitab, miks. Sellised riigid nagu Portugal, kuhu saabub palju Euroopa turiste, näevad oma sidevõrke ĂĽlekoormatud, saamata selle eest midagi, sest iga eurooplane maksab regiooni teises riigis mobiiltelefoniga rääkides täpselt sama määra. koduse side eest makstavatega.

Ametnik tunnistas, et Euroopa Komisjoni esimesel sekkumisel selle turu reguleerimisse oli positiivne ja õigustatud mõju, kuna mõnes riigis rakendati ebasobivaid hindu, kuid leidis, et see parandus tehti ja et lõppkokkuvõttes karistaks rändluse lõpp kohalike operaatorite kliente, mis peab mingil viisil võrgu kasutajate kasvuga kaasas käima.

PT Portugali tegevjuht Paulo Neves ja Anacomi aastakonverentsil samal arutelupaneelil osalenud Várifone Mário Vaz leidsid samuti, et tegevusel on negatiivne mõju ja rõhutasid, et tegevuse mõju ei ole võimalik isegi ennustada. . Ilma hinnapiiranguteta koguneks Portugali külastajatele tõenäoliselt palju suurem kommunikatsioonimaht kui praegu, hoiatas ta.

Samal koosolekul leppisid kolme operaatori juhid kokku ka lairiba kasutuselevõtmises universaalteenustes, et tuua tehnoloogia neile, kellel pole praegu veel juurdepääsu. Kumbki neist kolmest ei toeta seda ideed.

Miguel Almeida on konkreetse seisukoha selles küsimuses konkreetsemalt konkretiseerinud, väites, et see on konkurentsi moonutav tegur ja rõhutades, et 85% -l elanikkonnast on tänapäeval juurdepääs kvaliteetsele infrastruktuurile. Portugali praegune probleem on pigem digitaalse kirjaoskuse kui juurdepääsuga tehnoloogiale, ütles ta.

Kolm operaatorit väidavad, et nende investeeringute tasuvus tuleb tagada ja nad lahkuvad riigist, et otsida lahendusi, mis tagavad ühenduvuse kogu riigis, kui see on määratletud strateegilisena. Paulo Neves tuletab meelde, et selle puuduse kõrvaldamiseks loodi ühenduse vahenditega välja töötatud maaeluvõrgustikud.

Cristina A. Ferreira