NotRealNews.net: kui uudis sattus tehisintellekti “kätte”, olid tulemused murettekitavad

Tehisintellekt suudab paljusid asju: alates teadlaste abistamisest ravimite väljatöötamisel ja haiguste avastamisel kuni 143 uue geoglüüfi tuvastamiseni Nazca kõrbes ja videomängu StarCraft II mängijate 98,8% lüüa õppimisest. Mitmed teadlased on aastakümnete jooksul siiski hoiatanud tehnoloogia tahtmatu kasutamise ohtude eest.

Kui uudised satuvad tehisintellekti „kätte“, võivad tulemused olla murettekitavad, nagu on näha NotRealNews.net veebisaidil. Selle projektiga loodi tehnoloogiaarendusele spetsialiseerunud ettevõte Big Bird. Selle lehe taga on organisatsiooni sõnul näidata, et tehisintellekt võib olla ajakirjanike liitlane.

Big Birdi sõnul suudab väljatöötatud tehisintellekt toota omamoodi “kokkupandavat” artiklimudelit ja ajakirjanikel on vaja seda faktiteabe abil redigeerida. Ettevõtte sõnul ei taha ta ajakirjanikelt “töökohti võtta”, vaid soovib vaid aidata neil olulise teabe leidmiseks rohkem aega osta.

NotRealNews.net “data-title =” NotRealNews.net – NotRealNews.net: kui uudis sattus tehisintellekti “kätte”, olid tulemused murettekitavad – SAPO Tek “> NotRealNews.net

Ettevõtte veebisait on tema tehisintellekti võimete demonstreerimine. Ehkki need näevad enamikul juhtudel välja realistlikud ja veenvad, on tehnilised artiklid võltsitud. Probleemid muutuvad problemaatiliseks, kui leht ei näita selgelt, et sisu on vale.

On tõsi, et veebisaidi nimi viitab sellele, et me ei tegele tegeliku sisuga. Kuid ajal, mil sotsiaalvõrgustikes on piisavalt palju pealkirju, mis loo viirusesse viivad, võib projekt Big Bird viia (tõesti) valeandmete jagamiseni. NotRealNews.net sirvides on võimalik märgata, et paljudel uudislugudel võib olla isegi mõningaid sarnasusi tegelikkusega, mis võib mõne ettevaatamatu lugeja sisu uskuma panna.

NotRealNews.net “data-title =” NotRealNews.net – NotRealNews.net: kui uudis sattus tehisintellekti “kätte”, olid tulemused murettekitavad – SAPO Tek “> NotRealNews.net

Vältimaks veebis ebatõeliste uudiste lugemist ja jagamist, on mõned soovitused, mida tuleks kaaluda, lisaks sellele, et NotRealNews.net või veebisait pole uudisteallikana, mis näitab, et nende toodetud sisu on satiiriline.

Näiteks eetilise ajakirjanduse võrgustik jagab näpunäiteid. Lugejad peaksid silma peal hoidma kahtlastel elementidel, nagu kummalised aadressid, loata lood või kuupäevad või lood, mis ilmuvad ainult teatud lehtedel. Lisaks on faktide kontrollimise platvorm suurepärane liitlane. Global Investigative Journalism Network esitleb ka mitmeid tehnikaid, mida saate kasutada, kui leiate lugusid, mis teie arvates on võltsitud.