Nõuande näpunäide: 6 reeglit, mis tagavad laste turvalisuse veebis

Nõuande näpunäide: 6 reeglit, mis tagavad laste turvalisuse veebis

Veebiturvalisuse pärast muretsevad kõik Interneti-kasutajad, kuid kahekordistub (või kolmekordistub), kui vastutavad lapsed ja noored. Ja kuigi meeles pidada ainult teatud kuupäevadel ja olukordades ei tohiks olla probleem, on täna, turvalisema Interneti päev, vältimatu.

Isegi täiskasvanud, kes kasutavad Facebooki ja ettevõtteid, puutuvad veebis kokku ebamugavate olukordadega ega tea alati, kuidas käituda, nii et kujutage ette nooremaid.

On mitmeid uuringuid, mis näitavad, et noortel on raske eristada Interneti “ohtusid”. See tähendab, et suurema säritusega fotode jagamist WhatsAppi kaudu ei pruugi pidada riskiks, kuna privaatsuse mõiste näib ĂĽha enam levivat ning „päris“ sõprussuhted erinevad ĂĽha vähem „virtuaalsetest“.

Lõppude lõpuks oleme ajal, mil enamik noori teeb ärgates nutitelefonid – ja ka täiskasvanud.

Kuidas peaksite oma lapsi hoiatama võõrastega sõnumivahetuse ohtude eest või kuidas neid kiusamise ohvriks sattumisest teavitada?

Internetist leiate mitu juhendit vanematele ja koolitajatele, mõned otsesemad ja paremini tehtud kui teised, kuid me teame, et probleem on sageli tingitud õigete reeglite ja sõnumite saatmise võimalusest, arvestades nooremat kalduvust arvata, et vanem “Ei saa sellest kõigest aru”.

Suhtluse uste avatuks, reaalseks ja virtuaalseks jätmine ning liiga paljude piiride kehtestamata jätmine on kaks reeglit, mis tulenevad hariduses vajalikust tervemõistusest, kuid jagamiseks on ka muid näpunäiteid ja häid tavasid – eelistatavalt esimese inimese (heade) näidete kaudu . Mäletame kuut.

Paljud neist näidustustest on üldjuhul kasulikud, kuid tasub uurida ka operatsioonisüsteemis alaealiste kaitsmise vahendeid, eriti kui kodus olevad lapsed on väiksemad ja ei saa ikkagi Interneti kasutamise reeglitest täielikult aru.

Toimetuse märkus: artikkel kohandatud nõuandest, mis avaldati 30. juunil 2016 suhtlusvõrgustike päeva puhul.