Nõuanne: hankige Windows 10-s rohkem ruumi

Windows 10 võib teile loomulikult näidata, mis tüüpi failid kõige rohkem mälu kulutavad, ja selle tööriista abil saate vabastada palju hõivatud ruumi. Vaadake, kuidas seda teha meie tänases näpunäites.

Üks suurimaid probleeme mis tahes arvutiga on salvestamine. Väga levinud on HD-ruumis vaba ruumi otsa saamine, mis sunnib teid üles otsima, millised programmid või kaustad saate varastavad. Windows 10 võib teile loomulikult näidata, mis tüüpi failid kõige rohkem mälu kulutavad, ja selle tööriista abil saate vabastada palju hõivatud ruumi. Vaadake, kuidas seda teha meie tänases näpunäites.

Kustutage mittevajalikud failid

Selle näpunäite esimesed sammud on lihtsad. Peate minema:

 1. Hoidke klahvi Windows + i seadete avamiseks (saate selle avada, klõpsates käsku, mis kuvatakse menüüs Start).
 2. klõpsake Süsteem.
 3. klõpsake Ladustamine.
 4. Klõpsake jaotisel või HD / SSD-l, mida soovite analüüsida.

jäädvustama

Kuvatakse loend failitüübi järgi koos muusika, rakenduste ja mängude, dokumentide ja muuga. Klõpsake ühel neist ja teid võidakse viia kausta, kus need failid asuvad. Kui tunnete, et te ei vaja enam fotosid, muusikat ega muid faile, kustutage need lihtsalt halastamatult.

Võite klõpsata ka jaotises Salvestus Ajutised failid. Seal saate kustutada faile, mis asuvad allalaadimiste kaustas, prügikastis, kustutada Windowsi vanemad versioonid ja isegi ajutised failid üldiselt.

Naastes jaotisse, kus failitüübid on loetletud, saate klõpsata Teised ja kuvatakse loend, kus kaustad võtavad kõige rohkem ruumi. Klõpsake üksikutel kaustadel ja kui arvate, et neid pole enam vaja, saate need nüüd kustutada.

Kustutage faili eelmine versioon

Tõeliselt kena Windows 10 funktsioon on mõnede dokumentide ja failide versiooniajalugu, mis töötab ainult välisel HD-l. See võimaldab teil tagasi pöörduda ja vältida kõiki probleemi põhjustanud muudatusi. See tööriist muudab HD aga kiiremini rahvarohkemaks, mis pole hea – lõppude lõpuks loob sĂĽsteem samast failist mitu versiooni.

Versiooniajaloo väljalülitamiseks toimige järgmiselt.

 1. vajutage Windows + X ja avage juhtpaneel.
 2. klõpsake Faili ajalugu.
 3. Sisse Versioon, loobuge iga faili koopia säilitamise põhitõdedest 12 tundi ja salvestage salvestatud versioonid kuni kolm kuud.
 4. klõpsake Eemalda versioon.
 5. Valige kuvatavas kastis Kõik peale viimase.
 6. klõpsake Puhastama ja siis Salvesta väljaanne.

Varundage oma fotod ja videod pilve

On tore, kui kogu fotolugu on arvutis, aga kui uute mängude sisestamiseks ruumi jätkub, siis lugu muutub. Üks võimalus hoida kõike käeulatuses on panna see pilve. Sa võid valida OneDrive, mis pärineb Windows 10-st või muudest teenustest, näiteks google Drive ja Dropbox. Kõige targem on Google Photos, mis pakub piiramatut ruumi fotodele kuni 16 megapikslit ja videoid kuni Full HD (1920 x 1080 pikslit või 1080p).

Võite paluda Google Photosil jälgida automaatselt teatud kaustu, näiteks kausta Pildid, ja laadida sinna üles kõik, mis kuvatakse, uute fotodena.

Eemaldage rakendused / programmid, mida te enam ei kasuta

See näpunäide tundub rumal, kuid sellel on palju tarkvara, mida te pole pikka aega kasutanud, nagu muusikapleier, mida testisite ja kasutasite ainult üks kord. Või isegi juba keskendunud, kuid siiski installitud mäng. Selle eemaldamiseks piisab:

 1. Sisestage Seaded (Võite vajutada Windows + i).
 2. klõpsake Süsteem.
 3. klõpsake Rakendused ja funktsioonid.

jäädvustama

Valige loendist lihtsalt need, mille soovite kustutada. Saate loendi sortida programmi suuruse või isegi installikuupäeva järgi – see sobib ideaalselt hiljuti installitud, kuid mitte meeldinud rakenduste eemaldamiseks.

Eemaldage vanad Windowsi versioonid.

Kui täiendasite Windowsi vanemat versiooni Windows 10-le, on tõenäoline, et teie mällu on installitud eelmise süsteemi vana koopia. See tööriist on mõeldud selleks, et päästa teid migratsioonikaebustest, on võimalik naasta eelmise Windowsi juurde. Probleem on selles, et need varud on suured, suured.

Vana Windowsi eemaldamiseks toimige järgmiselt.

 1. Vahekaart a Kettapuhastus (lihtsalt tippige Windows 10 universaalses otsingus “Cleanup”, mis asub nupu Start kõrval ja ilmub).
 2. klõpsake Puhastage süsteemifailid.
 3. valige Eelmine Windowsi install.
 4. klõpsake hästi ja siis Kustuta failid.

Seal saate vana Windowsi lihtsalt desinstallides säästa kuni 15 GB.

Ja siis päästa teid? Kui palju teie HD-sid välja anti? Loe see siia alla.