Novabase Capital investeerib veel kahte innovatiivsesse VKE-sse

3 miljonit eurot on summa, mille Novabase Capital riskikapitalifondi kaudu hiljuti investeeris kahte Portugali tehnoloogiapõhisesse VKE-sse. DTV innovatsiooni- ja uurimisprotsessile eraldati 1,5 miljonit eurot rahastamist, mida saaks veelgi tugevdada.

Pressiteate kohaselt on innovatsiooniprotsess pühendatud infokommunikatsioonitehnoloogia (IKT) valdkonna projektide inkubeerimisele ja on pühendunud kõigi IKT-turul tegutsevate VKEde põhitegevusega mitteseotud protsesside allhankele, nagu see on haldus- ja finantsfunktsioonide puhul. Protsessi toetab mitmekanaliline platvorm, mis sisaldab nutitelefone, tahvelarvuteid ja personaalarvuteid.

DTV Research keskendub digitaaltelevisiooni valdkonnale, mis on Novabase’i investeerinud tugevalt, ehkki see on pĂĽhendatud tootearendusele ning teadustöö ja IT-teenuste arendamisele.

Ettevõtte nüüdseks saadud 1,5 miljoni euro suurust investeeringut saab aasta jooksul veel miljoni võrra tugevdada, tugevdades riiklike tehniliste ressursside uurimis- ja arendusvõimalusi, nimelt SIP (süsteem paketis) -põhistes lahendustes digibokside globaalsetele tootjatele ja rahvusvaheline tehnoloogiaintegraator, mis pakub lahendusi arengumaadele.

“Investeeringud nendesse kahte ettevõttesse järgivad meie strateegilist keskendumist innovaatilistele riiklikele ettevõtetele, millel on häiriv tehnoloogia ja tugevad kasvuväljavaated rahvusvahelisel tasandil,” ĂĽtles Novabase Capitali tegevjuht Maria Gil.

Novabase Capitali riskikapitalifondi eraldis on 11,36 miljonit eurot ja seda toetab Innovatsiooni Toetusfond programmi COMPETE ja Lissaboni POR-programmi kaudu, tagades Novabase Capitali ülejäänud osaluse, mis ületab 5,8 miljonit eurot.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi