Nutirõngaid kasutatakse uurimisprojektides COVID-19 juhtumite varajaseks avastamiseks

Umbes 2000 Californias San Francisco linnas asuvat tervishoiutöötajat jälgivad oma kehatemperatuuri kantavate materjalidega. Idee on piirata COVID-19 levikut vastavalt SF kroonikale. Seda kantavat kasutamist jälgib rühm teadlasi California San Francisco ülikoolist (UCSF), kes loodavad koguda piisavalt andmeid algoritmide väljatöötamiseks, mis aitavad neil viiruse esinemist varajases staadiumis tuvastada.

Selles katses kasutatakse kantavat toodet Oura kaubamärgilt. Ettevõte on uurimise ulatuse laiendamiseks palunud veel 150 000 kasutajal jagada oma seadmetega salvestatud andmeid.

Selle seadmega saab registreerida kehatemperatuuri, pulssi ja muid elutähtsaid märke. See andmete ristamine võimaldab tuvastada COVID-19, aga ka teiste haiguste inkubatsiooni.

tek oura “data-title =” tek oura – Nutikaid rõngaid kasutatakse uurimisprojektides COVID-19 juhtumite varajaseks avastamiseks – SAPO Tek “> tek oura

Sügisel, kui eksperdid ennustavad haiguse uut tippu, loodab meeskond saada algoritmi, mis suudaks tuvastada viiruse varajased sümptomid. Selle projekti edu võib aidata määrata patsiendi karantiini haiguse varases staadiumis, vähendades seeläbi nakatunud inimeste nakatumise riski.

Pange tähele, et Wuhanis, pandeemia epitsentris, on viiruse vastu võitlemiseks üks tõhusamaid strateegiaid piirkonna elanike igapäevase kehatemperatuuri rekord, mis kohe esimeste palavikutunnuste korral isoleeritakse. Sõrmused võivad aidata sarnaseid süsteeme sujuvamaks muuta, kuid tekitavad teatud privaatsusprobleeme, kuna need nõuavad kasutajatelt meditsiiniliste andmete esitamist.

Selles uuringus on olnud mitu edukat juhtumit. Üks, mida see uurimisrühm jagab, puudutab Soome juhti, kelle temperatuur, pulss ja hingamissagedus on loetletud veidi normist kõrgemal. Patsient ütleb, et ta tunneb end normaalselt, kuid positiivne skriiningtest pärast neid sümptomeid hoiatab teda viirusevõimalusest.