Apple edestas Samsungi USA nutitelefonide mĂĽĂĽgis esimeses kvartalis

Nutitelefoni kiirguse eest Apple ja Samsungi vastu suunatud protsess edeneb kohtus

IgaĂĽks, kes jälgib uudiseid Apple’i maailmast, mäletab kindlasti läbi viidud katset Chicago Tribune, mis näitab, et mõned Apple’i uusimatest nutitelefonidest – nagu ka mõned Samsungilt – on kiirgab kiirgust seadusega lubatud tasemest kõrgemal.

Sellest juhtumist sai ilmselgelt vaieldav ja sellest tulenev reaktsioon: advokaadibĂĽroo Fegan Scott, mis asub Chicagos (Ameerika Ăśhendriigid), esitas Apple’ile ja Samsungile hagi, sĂĽĂĽdistades ettevõtet põhjendamatu kiirgusega toodete mĂĽĂĽmises ja tarbijate terviseriski tekitamises. NĂĽĂĽd liigub protsess kohtus edasi.

Lubage mul selgitada: pärast Fegan Scotti esimest avaldust palkas advokaadibüroo FCC akrediteeritud labori (Föderaalne sidekomisjonvõi USA föderaalne kommunikatsioonikomisjon), et viia läbi ajalehtede analüüsitud nutitelefonide eneseteste. Jällegi näitavad tulemused, et seade kiirgab rohkem kiirgust, kui seadus lubab.

SEE iPhone 8näiteks kui seda katsetatakse 2 millimeetri koel, mis simuleerib inimkeha, kiirgab see kiirgust 2x kõrgemal kui USA föderaalseadused lubavad – sama tulemus mõõdeti Galaxy S8. Kanga suhtes katsetades eraldas sama iPhone 8 lubatud kiirgust 5x.

Advokaat Beth Fegan ütles järelduste kohta järgmist:

Apple’i ja Samsungi nutitelefonid on muutnud meie eluviise. Täiskasvanud, teismelised ja lapsed ärkavad oma seadmetega oma e-posti kontrollima, mänge mängima, töötama või kooliharjutusi tegema. Nad kannavad seda seadet terve päeva taskus ja sõna otseses mõttes magavad koos nendega oma voodis.

Tootjad ĂĽtlevad tarbijatele, et seade on ohutu, seega teame, et on oluline testida seadme kiirgusemissiooni ja vaadata, kas see on tõsi. Pole tõsi. Sõltumatud tulemused kinnitavad, et kui seadet kasutatakse Apple’i ja Samsungi soovitatud viisil, ĂĽletab kiirguse tase föderaalseadustega lubatud piire, ĂĽletades mõnikord 500%. Tarbijatel on õigus teada tõde.

Pole veel teada, millist praktilist mõju need tulemused protsessile avaldavad, kuid on kindel, et seda juhtumit menetlenud Põhja-California ringkonnakohus võtab seda teavet kohtuotsuse tegemisel väga tõsiselt. Fegan Scott nõuab lisaks potentsiaalselt mõjutatud kasutajate tervisekontrolli maksmisele Appleilt ja Samsungilt kahjutasu.

Vaatame, mis see kõik on.

MacRumorsi kaudu