Nutitelefonid saavad Portugali 2019. aasta ostueelistustes eelise

Uuringust selgus, et nutitelefonid olid Portugali kõige enam mainitud artikkel, kui küsiti nende selle aasta ostukavatsuste kohta. Vastuse andis 42% European Observer Cetelem 2019 baromeetril osalenutest, muutes selle kategooria üheks selle aasta kõige ostujõulisemaks (13%).

Teiseks esiletõstmiseks on asjaolu, et siinkohal on kavatsus kogu aasta jooksul nutitelefone vahetada terviklikum kui keskmine termin kogu Euroopas, kus sama kategooria valis 37% tarbijatest.

Selles kavatsuste loendis on mobiiltelefonidest populaarsemad ainult reisimine, puhkus ja kodumasinad. 61% ja 46% vastanutest ütlesid, et kavatsevad nendest piirkondadest tooteid või teenuseid osta. Mõlemal juhul esindavad arvutatud protsendid ka kasvu võrreldes eelmise aastaga.

Uuring näitab ka seda, et portugallased on koos teiste eurooplastega tänavu rohkem valmis säästma. Portugal on kohe pärast Norrat (71%) teine ​​riik Euroopas, kus kavatsus tarbijaimpulssi pidurdada on osutunud ilmsemaks. 64 protsenti kohalikult küsitletud tarbijatest soovib sel aastal rohkem säästa.

Seevastu 33% portugallastest loodab 2019. aastal rohkem kulutada, mis on väiksem kui eelmise aasta kaheksa protsendipunkti. Euroopas väljendas kavatsust rohkem kulutada 41% vastanutest ja kavatsust rohkem kokku hoida 49% vastanutest.

Uuringu, mis oli 2019. aasta Cetelem Consumo Observeri baasil, viis läbi Harris Interactive ajavahemikus 27. november kuni 10. detsember 2018. Osales 13 800 tarbijat vanuses 18–75 aastat.