Nutitelefonide andmete kaitsmine on saanud Portugali kasutajate harjumuse osaks

Enamik portugallasi valib oma telefonis oma isikuandmetele juurdepääsu kaitsmise või keelamise. Ainult 20% väidab, et neid pole kunagi ravitud. See näitaja on ELi riikide seas suuruselt seitsmes ja parem ka ühenduse keskmisest.

Sel esmaspäeval andmekaitsepäeval avaldatud Eurostati aruandest selgub, et 75% 16–74-aastastest ELi kodanikest kasutab nutitelefoni isiklikuks otstarbeks, kuigi 28% väidab, et ei piira kunagi mobiilirakenduste allalaadimisel või kasutamisel juurdepääsu teie isikuandmetele.

Portugalis on kaitse mittekasutajate skoor 20%, kuid Prantsusmaa poodiumile, kus ainult 10% kasutajatest pole kunagi oma isikuandmetele juurdepääsu piiranud, järgnevad teisel kohal Saksamaa (16%) ning Holland ja Luksemburg ( mõlemad 17%).

Vastupidisel poolel – st need, kes ei sea oma andmetele juurdepääsul takistusi – on Tšehhi Vabariik (67%), järgnevad Bulgaaria (49%) ning KĂĽpros ja Ăśhendkuningriik (mõlemad 43%).

tek grafico eurostati privaatsus 2018 “data-title =” tek grafico eurostati privaatsus 2018 – nutitelefoni andmete kaitsmine on juba portugali kasutajate harjumuse osa – SAPO Tek “> tek grafico Eurostati privaatsus 2018

Eurostati andmetest selgub ka, et 59% portugallastest väidab, et neil on piiratud juurdepääs isikliku teabe taotlustele ja ainult 8% märkis, et nad pole sellest võimalusest teadlikud – Euroopa keskmine on 7%.

Portugali andmed näitavad ka seda, et 3% vastanutest on viiruse või pahavara tõttu kaotanud teabe, fotod või dokumendid. Samuti tõid nad välja, et ainult 20% vastanutest paigaldas või tellis turvasüsteemi pärast uue nutitelefoni ostmist. ELi keskmised skoorid olid mõlemas olukorras vastavalt 5% ja 15%.